Отборът на Севилия победи по изключително драматичен начин отборът на Осасуна с 3:2, в двубой от 26-ия кръг на испанската Ла Лига. Домакините водеха с 2:0 до почивката, а малко след полувремето дори бяха с човек повече заради червен картон на Ерера. Въпреки това гостите върнаха две попадения и бяха много близо до това да измъкнат точката. Дълбоко в добавеното време обаче Ен-Несири донесе успеха на "андалусийците".

Самият Ен-Несири даде старт на голеадата в мача в 13-ата минута. Той отбеляза, след като получи подаване от Оливър Торес и излезе очи в очи с вратаря на гостите, преодолявайки го без проблеми за 1:0.

В добавеното време на първата част Торес отново асистира, след като негово центриране от корнер стигна до Лукас Окампос, който бе на правилното място и с глава покачи за 2:0.

Второто полувреме започна кошмарно за Осасуна, които останаха с човек по-малко в 52-ата минута. Вратарят Серхио Ерера бе изгонен директно, след като напусна наказателното си поле, за да отрази топката, но той игра с ръка и съдията Дел Серо му показа червения цвят на картона. Ситуацията все пак бе проверена с ВАР, но тя потвърди първоначалните действия и Ерера бе изгонен.

Въпреки трудностите обаче, Осасуна се вдигна и вкара гол в 64-ата минута. Роберто Торес центрира от фаул, където Аридане заби топката мощно с глава от точката на дузпата, за да върне гостите в мача.

Сензацията се случи в 74-ата минута, когато "червените" изравниха чрез дузпа. Роберто Торес изравни резултата след точно изпълнен 11-метров наказателен удар.

Домакините обаче не бяха казали последната си дума и дълбоко в добавеното време Ен-Несири хвърли всички на "Рамон Санчес Писхуан" в екстаз, вкарвайки за 3:2 и измъквайки ценна победа за Севилия.

Валенсия победи с 2:1 Бетис, в двубой от Ла Лига