Валенсия успя да победи Бетис с 2:1 в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига. Кевин Гамейро в 60-ата минута отбеляза първото попадение, а Даниел Парехо вкара втория гол в 89-ата. В добавеното време Лорен върна един гол за гостите.

През първото полувреме Бетис имаше хубав шанс да отбележи. Серхио Каналес овладя добро подаване в наказателното поле и стреля към левия ъгъл, но топката беше блокирана по брилянтен начин.

В 47-ата минута Набил Фекир беше намерен в празно пространство и незабавно отправи страховит удар към вратата, но ударът му се спря в напречната греда.

Снимка 469424

Източник: EPA/БГНЕС

В 60-ата минута Валенсия откри. Гонсало Гедеш се помъчи, но все пак успя да подаде към Кевин Гамейро, който от своя страна показа невероятна класа и със страховит удар от ръба на наказателното поле матира вратаря на гостите Роблес.

Денис Черишев имаше страхотна възможност да удвои преднината на своите в 87-ата минута, след като хитър пас от страна на Торес го изведе на добра позиция. Ударът му беше добър, но топката мина точно до дясната греда.

В 89-ата минута Даниел Вас подаде на Даниел Парехо, който отправи удар в долния ляв ъгъл от вътрешността на пеналтерията.

Гостите все пак вкараха гол, след като Алекс Морено освободи Лорен, който стреля отблизо в долния ляв ъгъл на вратата, оставяйки вратаря Силесен безпомощен.