Селта победи Валенсия с 2:1 във втора осминафинална среща за Купата на Краля на Испания. Галисийците имаха комфортна преднина от 4:1 от първата среща миналата седмица и днес имаха нужда от спокоен мач за да продължат напред.

НА ЖИВО: Селта - Валенсия

Очакванията са за голов мач

Треньорът на Валенсия Воро беше заложил на експериментален състав, след като беше наясно, че неговият състав няма особени шансове да продължи напред.

Двата отбора изиграха мач без напрежение, но сбъднаха прогнозата на букмейкърите за мач „гол - гол".

През първото полувреме гостите създадоха едно голово положение в началото. След това галисийците овладяха играта и можеха да съжаляват, че не водят на почивката.

През втората част в рамките на две минути отборите си размениха необходимите два гола. Първо Джиузепе Роси  стреля неспасяемо от около 20 метра по земя.

Снимка 272673

Източник: as.com

Две минути по-късно Винисиус Араужо се озова сам срещу вратаря след грешка на защитата и изравни.

Вторият гол не донесе желания импулс в поведението на гостите, които играеха така все едно, че равенството ги удовлетворява.

Дълбоко в добавеното време Пионе Систо изпълни перфектно свободен удар и донесе победата за Селта.

Галисийците ще играят на четвъртфинал с баските от Ейбар за място на полуфинала най-вероятно срещу Реал.

Мадридският гранд все още няма място в следващия кръг. Но след малко ще играе със Севиля, след като води с 3:0 след първата среща.

Какво ще се случи може да проследите в ТОПСПОРТ.

Барселона си го изкара на Атлетик в зрелище на "Камп Ноу"! (ВИДЕО)

"Каталунците" напред за Купата след успех с 3:1 над "баските"