90+5′
Турнир: Купа на Краля Стадион: Зрители:
90+5′

Селта спечели с 2:1 и оправда очакванията на букмейкърите, които даваха голово равенство или победа с 2:1 на един от двата отбора.
Галисийците ще играят с баските от Ейбар за място на полуфинала на Купата на Краля евентуално срещу Реал.

90+3′

ГОООЛ! Пионе Систо стреля от пряк свободен удар от ляво. Той завъртя топката под гредата.

90+1′

Грешка на вратаря на Селта, който напусна рамката на вратата си. Защитата изчисти.

90′

Две минути добавено време.

84′

Кантабрия стреля от далече по земя. Алварес се разтегна на ляво и закова топката.

81′

Последна смяна в мача. Пабло Ернандес излиза. Датчанинът Вас ще запише десетина минути в мача за домакините.

78′

Подценяваният юноша на Селта Пепе Шейк ще поиграе в последните минути за домакините. Алваро Лемос се отправя към резервната скамейка под аплодисментите на публиката.

73′

Активизираха се гостите от Валенсия в търсене на необходимите им три гола.
Винисиус стреля слабо от далече право във вратаря.

70′

Адерлан Сантос ще партнира с Мангала. Хименес беше изведен от терена от лекарите на Валенсия.
Воро приключи със смените.

69′

Хари Хименес от Валенсия лежи на терена. Лекарският екип се опитва да го остави в мача.

68′

Роси продължава да опитва удари отдалече. Този път ударът му беше блокиран.

65′

Рафа Мир излиза и отстъпва мястото си на Жозе Гая.
Втора смяна за Валенсия.

63′

ГОООЛ! Винисиус Араужо беше изведен сам и разстреля вратаря на домакините. Единият от головете е върнат.
Защитата на домакините заспа.
Букмейкърите познаха, че и двата отбора ще отбележат поне по един гол.

62′

Марсело Диас смени Неманя Радоя.

61′

ГОООЛ! Джиузепе Роси шутира силно по земя от дъгата на полето. Доменек се разтегна, но топката влезе в десния му ъгъл.
Валенсия има нужда от 4 гола за да се добере до продължение.

60′

Мангала прекъсна контра на домакините.

58′

Добра възможност за Валенсия. Пасът на Кантабрия се оказа прекалено силен.

54′

Валенсия привлече сръбския национал Неманя Максимович от Астана.
Симоне Дзадза също се смята, че ще подсили изпадналия в криза бивш вицешампион на Европа.

50′

Играчите на Селта не дават никакво пространство на своите гости.
Изстрел на Мир. Алварес лови авторитетно.

46′

Солер отсъпи мястото си на Парехо.

45′
45+1′

Двата отбора доиграват осминафинала с ясното съзнание, че интригата е приключила.

43′

Центриране от корнер от дясно на Валенсия. Вратарят на Селта увисна, но никой от Валенсия не успя да играе с топката.

40′

Селта е отборът, който може да съжалява, че още резултата е 0:0.

37′

Неманя Радоя стреля от границата на полето. Топката профуча покрай гредата, като вратаря не реагира.

35′

Джузепе Роси можеше да открие за галисийците. Ударът му след бърза контра беше избит от вратаря на Валенсия.

33′

Остра атака на Валенсия отляво. Нямаше кой да засече центрирането по земя от ляво.

29′

Ерандес стреля силно от много малък ъгъл от ляво. Врататрят плонжира и спаси.

25′

Четвъртфиналите за Купата на Краля са:
Атлетико Мадрид - Алкоркон
Барселона - Реал Сосиедад
Реал М/ Севиля (3:0) - Алавес
и евентуално: Селта - Ейбар

21′

Сене от Селта за малко не засече центриране на Лемос пред вратата на Валенсия. Шанс за домакините.

15′

Валенсия е по-активния отбор и се опитва да създаде интрига в мача.

12′

Винисиус Араужо  влезе безкомпромисно в краката на Пабло Ернандес в центъра на терена.

5′

Удар на играч на Селта. Топката премина покрай гредата.

2′

Първи шанс за Валенсия. Центриране отдясно и топката отскочи от защитник и за малко не прехвърли вратаря на домакините.

1′
Папе Шейк Матю Райън

Селта ще приеме Валенсия в един мач, който изглежда без интрига. Галисийците спечелиха миналата седмица като гости с 4:1 и практически се класираха за четвъртфинала за Купата на Краля, където се очаква да играят с Ейбар.

Липсата на интрига предполага интересен и динамичен мач между два отбора, които играят открит и агресивен футбол. Селта спечели мача си в последния кръг на Ла Лига срещу Малага с 3:1 у дома. Отборът има 24 точки и се намира на девето място в класирането с 28 отбелязани и 32 допуснати гола.

Валенсия изигра един зрелищен мач в понеделник в Памплона, където завърши 3:3 с местния Осасуна. Това постави тимът на 17-то място с 13 точки, 24 вкарани и 32 допуснати гола.

Предвижданията на букмейкърите е за мач с голове за двата отбора без голяма разлика в резултата.

В същото време Ейбар приема Осауна. В първата среща гостите спечелиха с 3:0.