Елитните Селта и Реал Сосиедад не срещнаха затруднения в мачовете си от втория кръг на турнира за Купата на Краля.

Отборът от Виго се наложи с 4:1 при визитата си на Мерида, докато баските спечелиха с 4:0 срещу Сеута.

В срещата на Селта интригата се запази до края на първото полувреме, след което резултатът беше 2:1 в полза на по-високоразредния състав.

Снимка 272664

Санти Мина даде преднина на Селта в 22-ата минута, а осем по-късно Систо покачи на 2:0 за гостуващия тим.

Шест минути преди почивката обаче Гонсало Полей намали на 2:1, с попадение от единадесетметров наказателен удар.

Само три минути след паузата Мендес възстанови преднината от два гола за Селта, разписвайки се също от бялата точка. С втория си гол, реализиран в 59-ата минута, Мина оформи крайното 1:4 и класира тима си напред.

Зидан е спечелил всички финали с Реал (Мадрид)

Французинът извежда "белия балет" в девети финал днес

Янузай, Баренечеа и на два пъти Лука Сангали пък бяха голмайстори за Сосиедад, при успеха на тима.

По-рано днес Севиля също се класира за третия кръг от надпреварата.

Севиля разгроми нискоразреден съперник за Купата на Краля, Ейбар и Еспаньол не позволиха изненада