Севиля преодоля с лекота втория кръг от турнира за Купата на Краля. Елитният тим се наложи над четвърторазредния състав на Ескобедо.

Победата на състава от Андалусия дойде с категоричното 5:0.

Точни за победителите бяха Де Йонг, Нолито, Окампос, Васкес и Торес.

Севилци разпределиха равномерно усилията си, като вкараха два гола през първото и три през второто полувреме на срещата.

Снимка 461205

Източник: Twitter

Люк де Йонг даде преднина на гостите след 17 минути игра, разписвайки се за 0:1. Седем минути преди паузата Нолито вкара за 0:2, като до голяма степен лиши двубоя от и без това минималната интрига в него.

Разбира се, треньорът на севилци даде почивка на някои от обичайните си титуляри, но все пак излезе на терена с тим, близък до обичайния такъв.

Снимка 461201

Лукас Окампос бе точен за 0:3 след 57 минути игра, правейки "класиката" факт.

Четвърт час преди края Франко Васкес реализира четвъртото попадение за тима си, а в първата минута на даденото от съдията продължение на мача Оливер Торес оформи крайното 0:5.