Селта постигна постигна първа победа в Ла Лига от началото на месец септември, след като победи Гранада с 1:0 в двубой от 17-ия кръг.

Преди този успех момчетата на Рафаел Бенитес последно бяха усетили вкуса на победата в испанския елит на 1 септември, когато надиграха Алмерия с 3:2.

Домакините поведоха в резултата в 20-ата минута, когато Андре Ферейра излезе да избие топката, но защитата на Гранада не успя да изчисти, а вместо това се стигна до подаване от Унай Нунес към Йорген Странд Ларсен, който вкара красив гол с пета в опразнената врата за 1:0.

Десет минути преди края на двубоя домакините останаха с човек по-малко на терена, след като Яго Аспас бе изгонен с директен червен картон за грубо нарушение.