В последна среща от поредния десети кръг в Примера отборът на Атлетико (Мадрид) победи Севиля с 4:3 в голов трилър. Още в 1-ата минута домакините от Атлетико откриха резултата, а автор на попадението стана Маниш. В 14-ата минута Луиш Фабиано изравни за Севиля, но радостта на гостите беше краткотрайна.

В 16-ата минута Серхио Агуеро даде преднина на мадридчани. Минута преди края на първото полувреме Зе Кастро от домакините си вкара автогол и резултатът стана 2:2. През втората част Макси Родригес даде преднина на мадричани за пореден път в срещата, а до края на мача оставаха двадесетина минути.

В последната минута на срещата Хосе Марин сложи точка на спора с четвърти гол за Атлетико.

В една от последните атаки към двете врати Луиш Фабиано вкара втория си гол и фиксира крайния резултат 4:3 за домакините.

Другият отбор от столицата Реал регистрира победа с 5:1 като гост на Валенсия.

Шампионите отбелязаха четири попадения само през първата част на двубоя. Капитанът Раул откри резултата още в 1-ата минута. Холандският национал Рууд ван Нистелрой направи 2:0 в 25-ата минута.

До края на полувремето Серхио Рамос и Ван Нистелрой направиха разликата в полза на "белия балет" драстична.

Мигел Анхел Ангуло вкара почетния гол във вратата на Реал в 60-ата минута, но дойде минутата на Робиньо, който записа името си сред голмайсторите в 65-ата минута на двубоя.

Все пак Валенсия бе без част от титулярите си защото поради различни причини от състава отпаднаха испанските национали Сантяго Канисарес, Карлос Марчена, Рубен Бараха и Давид Вия, както още бразилецът Еду и португалецът Мануел Фернандес.