Атлетик Билбао и Реал Сосиедад завършиха 1:1 в баското дерби на Примера дивисион. Мачът беше от 34-ия кръг на испанското първенство.

Първото ролувреме завърши без победител - 0:0 след равностойна игра.

Ключовият момент в мача беше в 51-вата минута. Съдията Хуан Мартинес Мунуера отсъди дузпа за Атлетик и изгони с директен червен картон Микел Гонсалес. Арис Адурис реализира наказателния удар и Атлетик поведе в резултата с 1:0.

Макар и с човек по-малко Реал Сосиедад успя да изравни резултата в 60-та минута, когато Рубен Пардо подаде към Алберто де ла Бея, който с прекрасен диагонален завършващ удар изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Горка Ираисос.

След това равенство Атлетик Билбао продължава да е осми с 47 точки, докато Реал Сосиедад е дванайсти с 40 точки.

Леванте се наложи с минималното 1:0 срещу Кордоба. Единственото попадение в срещата бе дело на Давид Барал в 41-та минута.

Леванте събра актив от 35 точки и се изкачи на четиринайсто място, докато Кордоба е последен с 20 точки.