Швейцария и Испания завършиха наравно 1:1 в мач от Лига А, група 4 от турнира Лига на Нациите. Ремо Фройлер откри резултата в 26-ата минута, а в 89-ата минута Жерард Морено изравни. Серхио Рамос, който записа рекорден мач номер 177 с националния отбор, пропусна две дузпи.

Така иберийците отстъпиха първото място в групата на Германия. Двата тима се изправят един срещу друг в последния кръг, като ги разделя само една точка.

Първата добра възможност в мача се откри пред Джердан Шакири в 19-ата минута. Тогава офанзивният футболист бе изведен на отлична позиция и стреля силно, но Унай Симон спаси вратата си.

Домакините продължиха да са по-активни и откриха резултата в 26-ата минута. Емболо комбинира с Ремо Фройлер, който си намери коридор за стрелба и матира Симон.

Снимка 505438

Източник: Twitter

В 35-ата минута Ян Зомер отрази опасен удар на Фабиан Руис. В края на първата част с пропуски се отличиха Микел Оярсабал и Феран Торес.

Испания започна силно и второто полувреме и получи дузпа в 58-ата минута. Тогава Серхио Рамос стреля с глава, а топката срещна ръката на Рикардо Родригес. Капитанът на Реал (Мадрид) застана зад топката, но Зомер спаси удара му.

Германия победи Украйна с 3:1 в Лига на нациите

Германия удари Украйна и оглави групата в Лига на нациите

Бундестима се наложи с 3:1 над своя съперник

Десет минути преди края на срещата Нико Елведи задържа Мората в наказателното поле и иберийците получиха втора дузпа. Защитникът на Швейцария пък бе изгонен за втори жълт картон. Зад топката отново застана Рамос, който изпълни наказателния удар изключително несериозно и Зомер отново спаси.

Все пак гостите успяха да стигнат до изравнителен гол. Минута преди края на редовното време Регилон намери Жерард Морено, който засече във вратата за 1:1.