Реал (Мадрид) завоюва по доста драматичен начин Суперкупата на Европа. „Белият балет“ спечелиха с 3:2 срещу Севиля след продължения. Двубоят, който се игра на стадион „Леркендал“ в Тронхайм, Норвегия бе скучен в редовното време, но в продълженията зрителите станаха свидетели на зрелище.

Реал първи поведе в резултата, но Севиля стигна до пълен обрат. В самия край на мача, Серхио Рамос отново се прояви с късен гол и прати мача в продължения. През първите 15 минути, самият той вкара гол, но съдията по неясна причина го отмени. Две минути преди края на второто продължение, Дани Карвахал стана герой за „кралете“ след като вкара безценен гол за 3:2. Така новият треньор на Севиля Хорхе Сампаоли дебютира по не особено мечтан начин – със загубен финал, докато колегата му Зинедин Зидан спечели трофей без повечето от звездите си.

Снимка 248257

Срещата започна равностойно. В 20-ата минута младокът Асенсио изведе Реал напред в реултата. Роденият през 1996 г. играч  вкара много красив гол след като засече с едно докосване и от около 27-28 метра вложи сила и грация, за да вкара за 1:0. Двадесет минути по-късно севилци изравниха. Витоло засече подаване и с удар от границите на наказателното поле вкара за 1:1.

През втората част играта продължи да се разива мудно. В 70-ата минута главният съдия отсъди спорна дузпа след като Рамос настъпа Витоло. При повторенията обаче се видя, че играчът на Севиля тръгна да пада преди съприкосновението. Зад бялата точка застана Коноплянка, който изпълни технично, без да остави шанс на Касийя.

Мачът се доиграваше, а двата тима не търсеха попадения на всяка цена. Все пак в добавеното време, Серхио Рамос прати мача в продължения след като засече с глава, необезпокояван от нито един бранител на Севиля, за да вкара за 2:2.

Снимка 248259

В добавеното време, Севиля остана с човек по-малко след като Коло получи втори жълт картон. Пет минути по-късно Рамос вкара топката в мрежата, но по неясна причина голът не беше зачетен. При повторенията не се видя нито фаул в атака, нито засада. Самият капитан на Реал дълго протестираше, а след края на първото продължение искаше обяснение от съдията.

Последва масиран натиск на Реал. Вратарят Серхио Рико обаче бе на мястото си и спаси доста удари към вратата му, кой от кой по-застрашителни. Една минута преди края на продълженията, Дани Карвахал стана героят за тима след като вкара безценното попадение за 3:2.