Реал Мадрид завърши сезона с победа. В последния кръг, „кралете" победиха Еспаньол с 3:1 на Сантяго Бернабеу" и при успех на Атлетико в дербито срещу Барса довечера, ще завърши на второто място в подреждането.

Лошата новина за „белия балет" обаче е контузията, която Кристиано Роналдо получи при загрявката. По всяка вероятност обаче, тя няма да попречи на португалеца да играе на финала в Шампионската лига другата събота.

Съотборниците му обаче се справиха и без него, макар че преди почивката гол така и не падна. Бензема на два пъти и Серхио Рамос след корнер бяха близо до попадение, но стражът на Еспаньол се намесваше добре или те стреляха неточно.

Реал трябваше да чака до 64-ата минута, преди да поведе. Бейл бе изведен отлично от Бензема и с техничен удар преодоля вратаря, като топката се удари и в гредата, преди да влезе.

В 86-ата мин. Реал вкара и втори гол при една типична контра. Ди Мария получи пас отдясно и пусна към останалия сам на празна врата Мората, който нямаше как да сбърка.

Секунди по-късно Еспаньол вкара почетния си гол. Гарсия намери Пици на чиста позиция пред погледа на вече разсеяната отбрана на домакините и той преодоля Касияс за 2:1.

В добавеното време обаче Ди Мария и Мората бяха изпуснати сами срещу вратаря, а аржентинецът не се полакоми и позволи на своя съотборник да вкара втория си гол в мача, пак на празна врата.

Реал Мадрид - Еспаньол  3:1

1:0 Бейл (65')
2:0 Мората (85')
2:1 Пици (90')
3:1 Мората (92')

Реал: Касияс, Карвахал (46 Арбелоа), Рамос, Варан, Марсело, Ияраменди, Кедира (64 Модрич), Иско, Ди Мария, Бейл, Бензема (67 Мората)

Еспаньол: Касия, Хави Лопес, Колото, Морено, Фуентес, Виктор Санчес, Абрахам (64 Джон Кордоба), Давид Лопес, Стуани, Симао (69 Пици), Серхио Гарсия.