Реал Мадрид победи с 2:0 Малага в първия мач от 9-ия кръг на испанската Ла Лига. И двете попадения за „белия балет" паднаха след почивката.

В 46-ата минута Анхел Ди Мария центрира остро, Кристиано Роналдо посегна да играе с топката, но не го направи, след което коженото кълбо влезе в мрежата на Кабайеро. В последните секунди на мача Реал получи малко пресилена дузпа, която бе реализирана от Роналдо.

Карло Анчелоти има за какво да е доволен, тъй като неговият отбор се представи много силно и създаде поне 10 отлични положения за гол. Заслугата за малката резултатност обаче е изцяло на вратаря на Малага Вилфредо Кабайеро, който изигра феноменален мач и на няколко пъти спаси на пръв поглед сигурни голове.

РЕАЛ МАДРИД - МАЛАГА 2:0
1:0 Ди Мария (46')
2:0 Роналдо (90'дузпа)