Реал Мадрид записа втора поредна загуба в Примера. „Кралете" паднаха с 1:2 при гостуването си на Севиля и по този начин остават на трето място в класирането. Столичани са на 2 точки зад Барселона и 3 зад съгражданите от Атлетико, които тази вечер биха мъчно Гранада с 1:0.

Иначе всичко започна повече от добре за Реал. Кристиано Роналдо откри от пряк свободен удар още в 14-ата минута.

Само 5 по-късно обаче андалусийците изравниха. Рейес пусна пас към Бака, който се измъкна зад гърба на отбраната и прокара топката покрай Диего Лопес за 1:1.

След попадението, Реал натисна в опит да си осигури нова преднина до почивката. Чудесни прояви на вратата на Севиля обаче имаше Бето, който отчая противниците. В 43-ата мин. пък и гредата помогна на домакините, за нещастие на Роналдо.

След почивката Севиля поизравни играта, а домакините дочакаха своямиг в 72-ата мин. Тогава Ракитич се справи майсторски с Пепе и пусна пас към Бака, който за втори път в мача преодоля Лопес.

До края Реал се хвърли в атаки, търсейки поне един гол, но той така и не дойде.

Загубата на „Белия балет", пък бе добре дошла за Атлетико. „Дюшекчиите" измъкнаха победа с 1:0 над Гранада и по този начин вече са едноличен лидер в класирането.

СЕВИЛЯ - РЕАЛ МАДРИД 2:1

0:1 Роналдо (14')

1:1 Бака (19')

2:1 Бака (72')

Севиля: Бето, Коке, Пареха, Фацио, Морено, Ибора, Мбиа, Марин (71 Витоло), Рейес (76 Наваро), Ракитич, Бака (83 Гамейро)

Реал Мадрид: Диего Лопес, Карвахал, Пепе, Варан, Марсело, Чаби Алонсо, Ияраменди (67 Иско), Модрич (90 Мората), Бейл, Роналдо, Бензема