Най-скъпото градско дерби в света е това на Мадрид - Реал срещу Атлетико. Това показва поглед върху двата състава и стойността на играчите им. Съгласно специализирания сайт Transfermarkt в събота на "Висенте Калдерон" среща ще си дадат футболисти за над 1 милиард евро.

Реал притежава най-скъпия състав в света и е оценяван на 776 млн. евро. Играчите на Атлетико пък струват 509 млн. евро, което прави общо 1,285 милиарда евро.

И нито един друг градски сблъсък не е толкова скъп. Единствено дербито на Манчестър се приближава, като общата стойност на съставите на Юнайтед и Сити е 1,072 милиарда евро. Всъщност мадридското дерби ще е първо след финала на Шампионската лига, в който "белите" триумфираха след дузпи.

И въпреки ценната победа на Реал тогава и фактът, че тимът е на първо място, а "дюшекчиите" са едва четвърти, от Кралския клуб не могат да се чувстват като фаворити на "Висенте Калдерон".

Причината са последните срещи между двата отбора на ниво испанско първенство. "Червено-белите" нямат загуба вече 6 поредни срещи в Примера срещу големия си съперник, като записа 3 победи и 3 равенства. Последният успех на Реал датира от почти 4 години - от 1 декември 2012 г., когато се наложи с 2:0 на "Бернабеу". Не буди кой знае какъв оптимизъм и формата на голямата звезда на Реал Кристиано Роналдо в последните му мачове на "Калдерон".

Португалецът вече 349 минути не е вкарвал гол в дома на Атлетико, което са повече от 3 поредни мача. Той има общо 6 попадения в 10 гостувания на Дюшекчиите, като 3 от тези голове са в 1 мач - хеттрик, който той постигна през март 2012-а, когато Реал би с 4:1.