Реал Сосиедад отстъпи пред Севиля в един от очакваните мачове от уикенда в Испания.

Андалусийци се наложиха с 2:1, с попадения на Фернандо и Ен Несири.

Севилци се възползваха от шанса, който им се предостави да се доближат до трите основни претенденти за титлата.

Снимка 527576

Източник: Twitter

На "Аноета" домакините се постараха съперникът да стигне до победата максимално трудно. Само победа гарантираше на баския тим, че ще запази 5-ата си позиция след 31 мача.

Това обаче не се случи. До края на кръга има реална възможност те да бъдат изместени от позицията си.

Еуфорията в Сан Себастиан от триумфа с Кралската купа за миналия сезон вече отмина, а сега е по-важно "синьо-белите" отново да си осигурят мястото в Европа.

Снимка 527574

Карлос Фернандес даде предимство на домакините след само 5 минути игра, но след това се стигна до обрат.

Фернандо реализира изравнителен гол в 22-ата минута, а само 120 секунди след това Юсеф Ен Несири бе точен за 1:2.

Нова промяна в резултата така и не последва.

Снимка 527573

Големият брой контузени отново бе основното притеснение в лагера на Реал Сосиедад и за мача днес. Треньорът Иманол Алгуасил остана без ключови играчи в средата на терена, като Микел Мерино, Давид Силва, както още и без Асиер Ияраменди, Айен Муньоси и Мартин Меркеланс.

Тимът на Лопетеги няма загуба в последните си вече 6 шампионатни двубоя, в които взе 16 точки.