Реал Сосиедад загуби с 2:3 от гостуващия Гранада в мач от 35-ия кръг на испанската Примера Дивисион. "Баските" успяха да наваксат изоставане от два гола, но в края отново бяха наказани.

Гостите от Андалусия поведоха с два гола преди почивката. Антонио Пуертас направи резултата 0:1 след удар с глава в 21-ата минута. Две минути преди почивката Роберто Солдадо вкара втория гол за Гранада.

Снимка 487634

"Баските" се вдигнаха на щурм и в 47-ата минута Микел Мерино намали за 1:2, след като успя да вкара отскочила към него топка. В 83-ата минута Микел Оярзабал успя да изравни с глава.

И когато се очакваше Сосиедад да направи обрата пълен, Домингош Дуарте стреля с глава за 2:3. Десетте минути добавено време не доведоха до промяна на резултата.

След този пореден провал след рестарта Реал Сосиедад остана на седмо място с 51 точки. Гранада е само на точка след "баските" и сериозно гледа за квота за Лига Европа.

Клубовете в Испания са застрашени от големи финасови загуби заради ограничаване на рекламата

Местното правителство е готово със закон, според който логата на компаниите за залози вече няма да могат да бъдат върху фланелките на тимовете