Реал Сосиедад победи без големи затруднения Кадис в двубой от програмата на 22-ия кръг на Ла Лига.

Тимът от Сан Себастиан се намира в не особено успешен период напоследък, като нямаше победа в първенството от началото на 2021 г. Днес обаче "синьо-белите" поправиха тази своя грешка и отново се връщат на верния път в класирането.

След неприятното елиминиране от турнира за Купата на краля, сега футболистите на Иманол Алгуасил могат да се фокусират само върху шампионата и ефектът от това бе незабавен.

Искан от ЦСКА отрязал Реал Сосиедад

Защото нямало да играе често

Кадис бе спечелил само един от последните си 9 мача в първенството и също не влезе в битката днес във възможно най-добро настроение.

В последните си вече 7 гостувания, играчите на Алваро Сервера са взели само 2 точки.

Давид Силва, Льо Норман и Игор Субелдиа останаха извън сметките на домакините за сблъсъка, а поради здравословни проблеми за гостуващия тим не играха Хосе Мари, Алекс Фернандес, Карлос Акапо и Аугусто Фернандес.

Микел Оярсабал се погрижи отборът му да си осигури комфортна преднина в резултата още през първото полувреме, като се отчете с две попадения на сметката си.

Първо той бе точен от дузпа след 26 минути игра, а малко по-късно вкара за 2:0, демонстрирайки завидно хладнокръвие в половината на съперника.

Снимка 517449

Източник: Twitter

Маркос Мауро улесни задачата на домакините, като видя червения цвят на картона в продължението на първата част.

Само в рамките на 5 игрови минути - между 54-ата и 59-ата Сосиедад вкара нови два гола във вратата на опонента си. И в двата случая този път точен бе Александър Исак.

Снимка 517448

Искердо отбеляза почетното попадение за гостите малко преди края, но това бе всичко, на което Кадис бе способен в днешния сблъсък.