Реал Сосиедад записа своята победа номер осем в испанското футболно първенство.

Съставът спечели домакинството си на Атлетик (Билбао). "Синьо-белите" се наложиха с 2:1, с попадения на Микел Оярсабал и Уилиан Жозе.

Домакините изиграха превъзходно първо полувреме, като в рамките на откриващите 45 минути на практика не оставиха каквито и да било шансове на опонентите си да стигнат до нещо интересно пред тяхната врата.

Това изигра особено важна роля за крайната победа в срещата.

Снимка 404154

Източник: Twitter

Резултатът беше открит след 16 минути игра, когато Оярсабал даде заслужена преднина на своя състав в мача.

В самия край на полувремето Жозе вкара за 2:0, сякаш предвещавайки крайния победител.

Снимка 404156

Все пак през вторите 45 минути гостите се задействаха, но това до голяма степен стана възможно благодарение най-вече на факта, че съперниците им се отдръпнаха в задни позиции и позволиха атаки към вратата си.

Така или иначе Раул Гарсия се разписа за 2:1, 8 минути преди последния сигнал, като пропусна дузпа, но при добавката си беше безгрешен.

Луис Суарес: Дембеле може да стане най-добрият в света

Суарес: Дембеле може да стане най-добрият в света

"Той разполага с изключителен потенциал"

Въпреки финалния щурм на състава, до реализирането на нови голове не се стигна и Сосиедад се поздрави с победата.

Така във временното класиране отборът е на две точки от зона "Европа", като разполага с 30 в актива си. Футболистите на Атлетик (Билбао) заемат 12-ата позиция в таблицата с класирането.