Реал Сосиедад постигна първа победа от началото на сезона в Испаниската ла Лига. В среща от четвъртия кръг баските победиха като домакини състава на Гранада с 5:3 в голово шоу.

Такефуса Кубо вкара два гола за домакините в 9-ата и в 44-ата минута. По един добавиха Мартин Субименди в 59-ата и Андер Баренечеа в 67-ата, а Мики Бош в 76-ата си отбеляза автогол.

Робин Льо Норман също вкара топката в собствената си врата за първото попадение на Гранада в 35-ата минута.

Баските водеха с 5:1 до 84-ата минута, когато Лукас Бойер върна още един гол за гостите, а в деветата минута на добавеното време Браян Сарагоса се разписа за крайното 5:3.

След тази победа Реал Сосиедад се изкачи до шесто място в класирането с 6 точки актив, а Гранада е на 16-а позиция с 3.

Реал Сосиедад - Селта 1:1 в мач от Ла Лига