Реал Сосиедад пропиля добра възможност да запише първа победа през сезона. Баските имаха второ поредно домакинство на "Реале Арена", но подобно на срещата с Жирона, сблъсъкът със Селта приключи при драматично равенство 1:1.

Селекцията на Иманол Алгуасил отбеляза първото попадение още в 22-ата минута, а оттам насетне с добра защита съумя да се опази от непрестанните набези на съперника.

В герой за Реал очертаваше да се превърна Андер Баренечеа, който беше човекът, разпечатал вратата на галисийци. Голямата работа за гола свърши Такефуса Кубо, който навърза двама бранители на Селта, а след това центрира отлично към далечната греда, където Баренечеа беше безкомпромисен с глава.

И така всичко клонеше към три точки за Реал Сосиедад преди да дойде четвъртата минута от даденото 7-минутно продължение. Тогава Селта центрира от корнер, а последвалият удар на Айду предизвика кратко меле пред Ремиро. Там най-съобразителен се оказа Оскар Мингеса, който отблизо оформи крайното 1:1.