ГОООООООООООЛ!!!

0:2!

Йоренте бележи!

Пети гол през настоящата кампания за него.

Луис Суарес получи от Караско, но върна в централната част на наказателното поле, където кълбото стигна до Йоренте, пратил го във вратата за 0:2.

Ситуацията става много неприятна за домакините.

71′

Кондогбия сменя Лемар.

67′

Жълт картон за Саул.

66′

Меркеланс сменя Баренечеа.

65′

Исак сменя Жозе.

60′

Саул сменя Кореа.

59′

Пратени са да загряват част от футболистите на домакините, намиращи се на резервната скамейка.

Треньорът на тима подготвят промени в първоначалния си състав.

54′

Караско излиза сам срещу вратаря.

Стреля!

Опитът му не затруднява вратаря на съперника.

50′

Домакините претендираха за засада при гола на съперника.

Повторенията показаха, че такава няма.

Ситуацията дори бе разгледана посредством системата ВАР.

49′

ГООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Попадение на Ермосо!

Караско центрира, а съотборникът му засича топката по чудесен начин с глава!

Предимство за гостите в мача!

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Играта е подновена.

45+2′

Първото полувреме бе доста далеч от квалификациите "вълнуващо", "драматично" и това, което преди всичко останало вълнува феновете - резултатно.

В рамките на откриващите 45 минути попадения не бяха реализирани.

Домакините започнаха срещата с опит за налагане на териториално надмощие и на упражняване на натиск, но това не водеше задължително до създаване на опасности пред вратата на съперника.

Напротив, Реал Сосиедад на свой ред опитваше да изнася бързо топката, като използваше същия основен способ, подобно на опонента си - фланговете.

Сблъсъците, в буквалния смисъл на думата, между играчите на двете единайсеторки, продължиха през всички 45 минути, като бяха извършени редица нарушения, довели и до показването на няколко жълти картона.

Еднаквите стратегии и подход на отборите към мача лишиха зрителите пред телевизионните екрани от екшъна, който вероятно са очаквали, като чистото игрово време, забавяно неимоверно от постоянните фаулове, не бе в желаните параметри.

Двамата вратари почти нямаха работа, като нееднократно бяха подканвани от главния съдия да побързат с връщането на топката в игра.

Снимка 511001

Източник: Twitter

45+1′

Почивка.

45′

Само една минута продължение.

41′

Любопитен момент от срещата.

Главният съдия сваля предпазен колан от кръста си и го връчва на четвъртия съдия.

Така и не стана ясно какъв е бил проблемът с екипировката на арбитъра.

38′

Нов фаул на Савич.

Той трябва да бъде много внимателен, тъй като вече бе официално предупреден.

Точно такова предупреждение получава от главния съдия.

33′

Нова серия от нарушения.

Без опити за пробиви в двете половини през централната част на терена.

Използват основно крилата си съперниците.

Снимка 511000

28′

Официално предупреждение и за Льо Норман.

27′

Жълт картон за Ермосо.

26′

Центриране от корнер.

Ермосо насочва топката към вратата.

Нито един от състезателите на гостуващия тим не успява да я засече.

Малшанс за гостите.

23′

Корнер в полза на Атлетико.

Нищо интересно след изпълнението му.

И поредно извършено нарушение спира играта...

22′

Извеждащо подаване за Суарес!

Не успява да стигне той до топката.

Не е и в положение на засада, въпреки претенциите на домакините.

20′

Множество нарушения по цялата дължина на терена.

От страна на играчите и на двата тима.

Играта се накъса значително, което със сигурност не се харесва на телевизионните зрители.

16′

Жълт картон за Стефан Савич.

12′

Две поредни нарушения срещу Караско.

За момента той е един от най-активните играчи на терена.

Снимка 511003

11′

Напрежение между защитата на домакините и Луис Суарес.

Закачката се разминава без нещо по-съществено, но за момент прехвърчаха искри.

7′

Опит за налагане на териториално надмощие от страна на столичани.

Не стигат все още до чисти голови ситуации.

3′

Трипиър остава да лежи на тревата, след съприкосновение с бранител на съперника.

Симеоне се изправи край страничната линия.

Все пак футболистът на Атлетико продължава участието си в двубоя.

1′

Първи съдийски сигнал.

1′

Санян

Третият в класирането на испанското футболно първенство Реал Сосиедад приема лидера Атлетико (Мадрид) в един от най-интересните сблъсъци от програмата на поредния кръг в шампионата.

За домакините срещата е 16-а през настоящата кампания, а за столичани едва 13-а, но въпреки това те разполагат с три точки повече от опонентите си.

Съставът от Сан Себастиан нареди две поредни поражения от Барселона и Леванте, което пък удължи серията му на 5 мача без победа.

Снимка 501258

"Дюшекчиите" допуснаха поражение от Реал в градското дерби, но бързо се съвзеха и преодоляха рутинно Елче. Отборът на Диего Симеоне демонстрира завидно постоянство, както и богат арсенал от опции кой да играе ролята на главен герой в един или друг мач.