Реал (Мадрид) записа важна победа с 2:0 над Хетафе. Двата отбора се изправиха в мач от 9-ия кръг на испанското първенство, а благодарение на успеха Кралския клуб се изравни на върха с лидера Барселона. Почти цял мач Реал игра с човек по-малко на терена, след като Раул Албиол получи червен картон още в 28-ата минута. В герой за домакините се превърна Гонсало Игуаин, който вкара и двата гола в двубоя.

След нулевото първо полувреме, Реал откри резултата в 53-ата минута. Марсело подаде към Игуаин, който се справи със защитник на гостите и с техничен удар даде преднина на Реал. Само 2 минути по-късно отново Игуаин бе в прегръдките на съотборниците си. Аржентинецът се разписа за втори път в мача, този път след асистенция на Бензема. В 65-ата минута Игуаин можеше да запише хеттрик, но ударът на нападателя бе избит от Устари.

Пореден страхотен мач за Реал изигра вратарят Икер Касияс. Испанският национал бе на познатата висота, като на няколко пъти с решителните си намеси предотврати сигурни голове във вратата си.

РЕАЛ (МАДРИД) - ХЕТАФЕ 2:0
1:0 Игуаин (53')
2:0 Игуаин (56')

РЕАЛ: Касияс, Рамос, Пепе, Албиол, Арбелоа, Диара, Алонсо, Игуаин (77' Раул), Кака (83' Ван Дер Ваарт), Марсело, Бензема (61' Гаго)

ХЕТАФЕ: Устари, Мигел Торес, Диас, Марио, Мане, Боатенг (52' Албин), Селестини, Леон (68' Адриан), Парехо, Дел Морал (60' Гавилан), Солдадо