Реал (Мадрид) издържа на напрежението! "Кралете" разочароваха цяла Каталуния, след като спечелиха с лекота гостуването си на закъсалия Гранада с 4:0. По този начин селекцията на Зинедин Зидан събра актив от 84 точки толкова, колкото има и големият враг Барселона. "Блаугранас" са лидери заради по-добрите си показатели в директния мач, но пък столичани имат мач по-малко.

Снимка 292420

Загубата днес за Гранада означаваше, че "рохикобланкос" изпадат в Сегунда Дивисион. За спасението им не помогна дори и назначението на английската легенда - Тони Адамс.

Барселона с нов важен успех по пътя към титлата

Виляреал бе достоен съперник на Барса едва едно полувреме

Трио "MSN" се развихри

Реал стартира в обичайното си вихрено темпо и още до 11-ата минута вече водеше с 2:0. Още във втората, перфектен пас към Лукас Васкес позволи на крилото да стреля по диагонала. Топката влизаше във вратата, но съотборникът му Хамес Родригес реши да "открадне" славата и сътвори ненужната добавка.

Рядко появяващият се в титулярния състав - Фабио Коентрао пък спомогна за втория гол на колумбиеца. Бранителят центрира по перфектен начин, а за Хамес остана единствено да насочи с глава към мрежата. Опит за намеса направи Очоа, който обаче само изби коженото кълбо в своята врата.

Снимка 292419

Минутите между 30-а и 35-ата бяха за Алваро Мората, който набързо записа два гола на сметката си. Първият от тях бе факт, след като Данило намери бившия играч на Ювентус на дузпата, а той с мощен шут прати топката под горната греда.

Атлетико с поредната си минимална победа в Ла Лига

Атлетико си гарантира бронзовите медали на 99,9 %

Хората на Чоло се посъвзеха от изживяния шок срещу Реал (Мадрид)

Вторият гол на Алваро пък си бе истинско произведение на изкуството. Таранът буквално се подигра с трима бранители на Гранада и с бомбен удар в далечния ъгъл направи повече от комфортното 0:4.

През втората част половината отбор на Реал (Мадрид) се изреди да пропуска положения пред Очоа, но до нов гол в мрежата на мексиканеца така и не се стигна. С пропуски обаче блеснаха Рамос, Бензема, Лукас Васкес и Хамес Родригес, разминал се с хеттрик.