Реал (Мадрид) е поредният клуб, осигурил си място на четвъртфиналите за Купата на Краля.

"Белите" обаче поднесоха пореден горчив хап на своите привърженици, след като стигнаха едва до 2:2 при домакинството си на втородивизионния Нумансия. Донякъде резултатът е разбираем, тъй като "лос меренгес" спечелиха категорично първия сблъсък с класическото 3:0.

Тази вечер Зинедин Зидан бе заложил на почти испански състав, като единствените "чужди" в него бяха Тео Ернандес и Матео Ковачич.

Снимка 333364

Домакините поведоха след само 10 минути, когато в прегръдките на своите колеги се оказа Лукас Васкес. Крилото остана непокрит в полето на съперника и с глава превърна в гол чудесно центриране на Даниел Карвахал.

Леганес потопи "жълтата подводница", Алавес без проблеми срещу Форментера (ВИДЕО)

Интересни резултати от осминафиналите-реванш за Купата на Краля

Случилото се не сломи тима на Нумансия и гостите продължиха да играят за своята чест. В 44-ата минута те организираха атака като по учебник, която бе завършена хладнокръвно от Гилермо Фернандес.

Реал (Мадрид) си върна водачеството в 58-ата минута, когато Лукас Васкес придаде допълнителна силна на удар с глава на Майорал и отблизо зарадва малобройната публика на "Бернабеу".

До края гостите хвърлиха всички сили в атака и заслужено се добраха до престижното 2:2. Гилермо реализира втория си гол в мача, осем минути преди неговия край, и по този начин спомогна на Нумансия да напусне с гордо вдигната глава турнира за националната купа.

Снимка 333365

В даденото от съдията продължение, червен картон от гостите получи Калво. Играчите на Реал (Мадрид) пък бяха изпратени с бурни освирквания....

РЕАЛ (МАДРИД) - НУМАНСИЯ 2:2 (в първия мач 3:0)

1:0 Лукас (10"), 1:1 Гилермо (44"), 2:1 Лукас (58"), 2:2 Гилермо (82")

СТАДИОН: "Сантяго Бернабеу"

СЪДИЯ: Мануера Монтеро

РЕАЛ (МАДРИД): Касия, Начо, Карвахал, Вайехо, Ернандес, Ковачич, Васкес, Йоренте, Асенсио, Себайос, Майорал (резерви: Навас, Кроос, Каземиро, Хакими, Иско, Техеро, Оскар Родригес)

НУМАНСИЯ: Мунир, Медина, Саул, Калво, Елгезабал, Матеу, Сиера, Нието, Лареа, Марин, Начо(резерви: Миля, Перес, Ескаси, Фернандес, Ечеберия, Гутиерес, Фернандес)