Отборът на Алавес подпечата и на практика класирането си за четвъртфиналите в турнира за Купата на Краля. Баските спечелиха и реванша си срещу нискоразредния Форментера с 2:0. По този начин с общ резултат 5:1, "синьо-белите" вече очакват опонента си в следващата фаза на надпреварата.

По подобие на първия мач, днес в епицентъра на събитията отново беше младият босненец Ермедин Демирович. Талантът реализира първото попадение на "Естадио Мендизоротоза" с точен шут в 55-ата минута. Вторият гол пък стана факт след чудесна изява на появилия се като резерва Алфонсо.

Пет причини за провала на Реал (Мадрид)

Зидан е тръгнал по стъпките на Жозе, но в най-лошата му кампания

Леганес поднесе една от сензациите на осминафиналите, след като отстрани Виляреал. Тимът от мадридските предградия загуби с допустимото 1:2 при визитата си на "Ел Мадригал" и така след минималния си успех в първата среща, потопи "жълтата подводница" в този доста ранен етап от турнира.

Безценният гол на чужд терен за Леганес падна още в 31-ата минута, когато точен бе Набил Ел Жар. През втората част Виляреал тръгна да твори обрат с повече от два гола разлика и без малко чудото да бъде сътворено. В крайна сметка попаденията на Раба и Черишев не се оказаха достатъчни....

АЛАВЕС - ФОРМЕНТЕРА 2:0 (в първия мач 3:1)

1:0 Демирович (55"), 2:0 Алфонсо (90+1')

ВИЛЯРЕАЛ - ЛЕГАНЕС 2:1 (в първия мач 0:1)

0:1 Ел Жар (31"), 1:1 Раба (48"), 2:1 Черишев (89')