Реал (Мадрид) записа трудна победа срещу Атлетик (Билбао) в първия мач от 19-ия кръг на испанското футболно първенство.

"Белите" постигнаха три изключително важни успеха през предишните 10 дни, осигурявайки си участие в осминафиналите на Шампионската лига и побеждавайки лидера Атлетико в градското дерби.

Днес те надделяха с 3:1 и се изравниха по точки с "дюшекчиите" и новия водач в таблицата Реал (Сосиедад). С две попадения за победителите над всички бе Карим Бензема.

От сметките на Зинедин Зидан преди началото отпадна един от героите при победата над Атлетико - Каземиро, който бе наказан. За срещата днес наставникът на Реал (Мадрид) не можеше да разчита също така на контузените Азар, Йодегаард, Йович и Мариано.

Гостите взеха само две точки от последните три кръга, а и нямат успех срещу Реал от 2015 година насам, отстъпвайки във вече 7 от изиграните 11 двубоя.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Реал (Мадрид) - Атлетик (Билбао) 3:1, втори гол на Бензема

Първото полувреме започна с няколко любопитни положения и пред двете врати. Иняки Уилямс определено беше най-сериозната опасност за защитата на "галактикос", като Карвахал изпитваше известни затруднения с опазването му по фланга.

В 13-ата минута именно Уилямс нахлу в наказателното поле, а Карвахал го спря, използвайки и ръцете си. Реферът Мансано обаче реши да не дава сигнал за нарушение на правилата. Гайска Гаритано очевидно не беше доволен с взетото решение.

Снимка 509862

Източник: Twitter

Само минута след това Раул Гарсия си изкара втори жълт картон, след като вече бе официално предупреден в 8-ата минута, оставяйки отбора си с човек по-малко на терена.

Още в последвалата атака за Реал, Винисиус падна в наказателното поле, но арбитърът отново не даде знак за нарушение на правилата.

Нова опасност пред вратата на Атлетик привлече вниманието малко по-късно, Винисиус проби защитата на съперника, но при технично негово отиграване топката се отби в лявата ръка на Капа. Дузпа за пореден път нямаше.

Снимка 509860

Последваха няколко ситуации за отбелязване на гол от страна на домакините, но им липсваше късмет при завършващия удар. Четири минути преди паузата пък остро центриране премина покрай няколко играчи в бели екипи, преди да бъде засечено от Винисиус. По-скоро инстинктивно обаче, вратарят на състава от Билбао спаси.

В продължението на първата част подадена топка към границата на наказателното поле бе превърната от Кроос в мощен изстрел в мрежата за 1:0. Немският национал доказа за пореден път класата си, засичайки кълбото от движение, без подготовка, по неспасяем начин.

Снимка 509863

Така в самия край на първата част Реал (Мадрид) нанесе своя удар.

В 52-ата минута, сякаш от нищото, Капа се оказа в чиста голова позиция. Двама от защитниците на столичани вече се бяха хвърлили на земята. Без съпротива, Капа върна тима си в мача с попадение за 1:1.

Още при първата си атака след това Реал стигна до гол, чрез Винисиус, но той бе отменен заради засада.

Последваха двайсетина минути на засилен натиск на домакините. Изстрели на Кроос, Бензема и Модрич бяха спасени от вратаря на съперника.

В 74-ата минута Бензема се разписа с първия си точен изстрел във вратата. Карвахал се отчете с чудесно центриране в поредната атака на домакините, а френският нападател засече с глава по отличен начин топката в мрежата.

Снимка 509864

До края и двамата треньори направиха по няколко промени в своите състави.

В продължението Куртоа направи уникално спасяване, а при последвалата контраатака Бензема оформи крайното 3:1, разписвайки се за втори път тази вечер.

Така Реал (Мадрид) се изравнява с Реал Сосиедад и Атлетико (Мадрид) на върха в класирането. И трите тима разполагат с по 26 точки в актива си.