Отборът на Реал (Мадрид) изигра втори вълнуващ мач за тази седмица. "Кралете" отново имаха нужда от обрат, но все пак се поздравиха с важен успех 5:3 при гостуването на Бетис. По този начин селекцията на Зинедин Зидан събра актив от 45 точки и остана на четвъртата позиция, с пункт по-малко от третия Валенсия.

Еспаньол и Виляреал не сложиха край на лошите си серии

Равенство 1:1 между Еспаньол и Виляреал

Два гола за успеха на шампионите реализира Марко Асенисо, а по един добавиха обичайните заподозрени Серхио Рамос и Кристиано Роналдо. Голямото събитие пък бе свързано с края на "сушата", която бе обзела нападателя Карим Бензема. Бетис в течение на срещата съумя да трансформира резултата от 0:1 до 2:1, но силите на севилци не стигнаха за нещо по-съществено.

Двубоят тръгна по мечтан начин за "кралете", които поведоха в резултата след само 11 минути футбол. Марсело пое по крилото, след което центрира в полето на Бетис. Отбраната на севилци не се справи с изчистването на топката и в крайна сметка тя се озова в краката на Роналдо, който отправи удар без подготовка. Антонио Адан спаси, но коженото кълбо попадна в дебнещия Марко Асенсио, който с глава направи 0:1.

Снимка 341018

В последвалите минути Реал с лекота пропиля нови два шанса чрез Серхио Рамос и Карвахал, който не успя да намери Роналдо и Гарет Бейл. Бетис отговори с няколко добри атаки, а в 21-ата минута беше много близо до изравнителен гол, след като Хоакин изпълни ъглов удар и качи топката на главата на Манди, който обаче не успя да намери целта.

Атлетико (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) с 2:0 у дома

Атлетико (Мадрид) пречупи съпротивата на Атлетик (Билбао)

"Дюшекчиите" продължават преследването на Барселона в Ла Лига

В 30-ата минута неприятностите за Зинедин Зидан и треньорският му щаб се увеличиха, след като един от най-стабилните му играчи - Марсело се контузи и бе заменен принудително от Тео Ернандес.

Оттук насетне последва подем в играта на Бетис и резултатът беше изравнен в 33-ата минута. Ветеранът Хоакин центрира като по конец за намиращия се в наказателното поле Манди, който с глава отблизо не остави шансове на Кейлор Навас.

Пълният шок за Реал (Мадрид) настъпи само 240 секунди по-късно, когато обратът вече беше пълен. Жуниор се озова на стрелкова позиция и опита да преодолее Навас. Костариканецът спаси, но нещастен рикошет в крака на Начо все пак доведе до попадение в мрежата на "кралете".

Снимка 341017

Малко след подновяването на играта, обичайният спасител на "лос меренгес" - Серхио Рамос отново се прояви. Отбраната на Бетис заправи за охраната му при изпълнение на корнер и бранителят се разписа с глава.

Осем минути по-късно, Реал (Мадрид) също осъществи пълен обрат. Дани Карвахал размина няколко съперника по крилото, след което пусна за Марко Асенсио, който без много да му мисли много ефектно насочи топката под плонжа на безпомощния Адан.

Валенсия победи Малага с 2:1 като гост

Валенсия обърна Малага в края (ВИДЕО)

Домакините завършиха мача с човек по-малко

Кристиано Роналдо съвсем успокои феновете на Реал, след като вкара четвърти гол във вратата на Бетис в 65-ата минута. CR7 получи много техничен пас от Каземиро и след серия от финтове срещу бранител на съперника, с много мощ и злоба покачи до 4:2.

Головият фестивал на "Бенито Виямарин" продължи и бившият играч на Реал - Серхио Леон намали изоставането на Бетис само до един гол 3:4.

В заветните минути емоцията бе обхванала прекалено много "зелено-белите", които допуснаха досадна грешка в отбрана, оформила и крайното 3:5. Жуниор върна прекалено силно, което позволи на Лукас да се устреми към вратата на севилци. Последва пас към резервата Бензема, който най-сетне намери аргумент, чрез който да оправдае своите критици - хубаво попадение за крайното 3:5.

В следващия кръг на "кралете" предстои визита на палачите им от Леганес, които преди няколко седмици ги изхвърлиха от турнира за Купата на Краля. Бетис пък гостува на 17-ия Леванте.

Барселона победи Ейбар с 2:0

Барселона с победа номер 19 в елита на Испания

Чиста победа за каталунците далеч от дома

РЕАЛ БЕТИС - РЕАЛ (МАДРИД) 3:5

0:1 Асенсио (11"), 1:1 Манди (33"), 2:1 Начо-автогол (37"), 2:2 Рамос (50"), 2:3 Асенсио (59"), 2:4 Роналдо (65"), 3:4 Серхио Леон (85'), 3:5 Бензема (90+2)

СТАДИОН: "Естадио Бенито Виямарин"

СЪДИЯ: Хесус Хил

БЕТИС: Адан, Бараган, Манди, Жорди Амат, Бартра, Фрипо, Хоакин, Гуадрадо, Боудебуз, Руис, Морон (резерви: Лопес, Гарсия, Леон, Камараса, Дурмиси, Тейо, Гереро)

РЕАЛ (МАДРИД): Навас, Рамос, Марсело, Начо, Карвахал, Каземиро, Ковачич, Васкес, Асенсио, Роналдо, Бейл (резерви: Касия, Варан, Бензема, Модрич, Ернандес, Иско, Себайос)