Атлетико (Мадрид) продължи преследването на лидера в Ла Лига Барселона. В мач от 24-ия кръг на испанското първенство "дюшекчиите" победиха с 2:0 Атлетик (Билбао). Головете на "Уанда Метрополитано" паднаха през втората част и бяха дело на Кевин Гамейро (67) и Диего Коща (80).

След четвъртия си пореден успех в шампионата играчите на Диего Симеоне събраха 55 точки и заемат второ място. Лидерът Барселона е със седем повече. Баските са едва 14-и с 28 пункта.

Атлетико (Мадрид) спечели гостуването си на ФК Копенхаген с 4:1

Атлетико (Мадрид) доказа, че няма нищо гнило в Дания

Хората на Чоло Симеоне разбиха ФК Копенхаген с 4:1

Най-добрата възможност за гол през първото полувреме се откри през Хосе Мария Хименес. Ударът на уругвайския бранител обаче мина покрай лявата греда. В 28-ата минута и Иняки Уилямс се отличи с пропуск.

През второто полувреме "дюшекчиите" бяха по-дейния отбор. В 52-ата минута Кепа спаси опасен шут на Диего Коща. Малко по-късно опасен удар на Гризман мина над вратата.

Снимка 340987

Крепостта на баските падна в 67-ата минута. Домакините организираха бърза контраатака. Гризман намери Гризман отдясно на наказателното поле и нападателя с диагонален удар направи Кепа безпомощен за 1:0.

Десет минути преди края на срещата Диего Коща реши всичко в мача. Испанският национал бе изведен сам срещу вратаря на Атлетик от Гамейро, напредна с топката и с удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.