Отборите на Еспаньол и Виляреал очаквано не се победиха в двубой от 24-ия кръг на Примера Дивисион. Равенството 1:1 не донесе поводи за радост на нито един от гореспоменатите клубове, които се намират в неприятни серии от мачове без победа.

Атлетико (Мадрид) победи Атлетик (Билбао) с 2:0 у дома

Атлетико (Мадрид) пречупи съпротивата на Атлетик (Билбао)

"Дюшекчиите" продължават преследването на Барселона в Ла Лига

Първият удар на "Корнея Ел Прат" отправиха гостите, които поведоха в 25-ата минута чрез искания от Барселона и Атлетико (Мадрид) - Родри Ернандес. Халфът дебнеше от втора позиция и с бомбен шут превърна в гол една отбита от съперниковата отбрана топка.

Снимка 341009

Източник: EPA/БГНЕС

Пет минути преди последния съдийски сигнал, Еспаньол се добра до точката, след като опитният Естебан Грането вдигна публиката на крака с перфектно изпълнен пряк свободен удар.

Ремито свали Виляреал до шестото място в таблицата, докато Еспаньол остава на незавидното за селекцията си 16-то място, но въпреки това на цели 11 точки от опасната зона.

ЕСПАНЬОЛ - ВИЛЯРЕАЛ 1:1

0:1 Родри Ернандес (25"), 1:1 Гранеро (85")

Барселона победи Ейбар с 2:0