Турнир: Испания Примера Дивисион Стадион: Зрители: 76924

Реал (Мадрид) разгроми Севиля с 5:0

Реал унижи Севиля само за едно полувреме, Роналдо се фука със "Златната топка"

"Кралете" не оставиха никакъв шанс на клетия си опонент

86′

ХАКИМИ! Двубоят тази вечер можеше да се превърне в сбъдната мечта за младия Хакими. Мароканецът имаше отлична възможност да отбележи и втория си гол в мача, ала този път Рико беше на мястото си и отрази.

81′

Последна рокада в лагера на Севиля. Оставащите минути ще бъдат за Крон-Дели. Терена напуска Евер Банега.

76′

Кристиано Роналдо няма да има възможността да отбележи хеттрик, тъй като е заменен от Иско.

72′

Смяна и за Севиля. Йоханес Гайс заменя безличния тази вечер - Франко Васкес.

71′

Младият Дани Себайос заменя  Лука Модрич, който ще бъде съхранен за предстоящото Световно клубно първенство.

65′

БЕНЗЕМА!!! Въпреки повече от комфортната преднина, Карим Бензема така и не можеше да избяга от преследващия го карък. В 65-ата минута французинът направи пореден пропуск, като този път негов удар с глава срещна страничната греда.

63′

Смяна и в редиците на Реал. Тони Кроос отстъпва мястото си на младия Маркос Йоренте.

57′

Първа рокада в състава на Севиля. На терена ще видим Пабло Сарабия, който заменя неубедителния Нолито.

53′

Севиля се сети да атакува, едва когато резултатът вече беше 0:5 в техен ущърб. В 53-ата минута Хавиер Нолито пробва да провери концентрацията на Кейлор Навас, който нямаше проблем да спаси неговия посредствен удар.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!! 5:0!!! ХАКИМИ!! До края на частта остана време и за младия Ашраф Хакими, който реализира първия си професионален гол с екипа на "кралете". Мароканецът завърши една отлична комбинация между Бензема и Роналдо. Озовал се сам срещу Рико, десният бек не се смути и майсторски покачи разгрома до 5:0.

38′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ МАДРИД!! 4:0!!! КРООС! Наказателната акция на Реал сякаш не изглеждаше да свърши. В 38-ата минута Тони Кроос се понесе в атака и след размяната на бързи подавания с Лукас Васкес, световният шампион с Германия реши да шутира от границата на наказателното поле. Серхио Рико се оказа безпомощен и така трябваше да извади топката от собствената си врата за четвърти път през това полувреме.

37′

Официално предупреждение и за Евер Банега.

34′

Кристиано Роналдо продължи да демонстрира голямото си желание за игра. В 34-ата минута той пробва атрактивна странична ножица. Ударът му от непосредствена близост обаче попадна в обсега на Серхио Рико и все пак беше спасен.

31′

Жълт картон за Хесус Навас, който направи дузпата.

30′

ГООООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! 3:0!! РОНАЛДО!! Не след дълго, отчайващата игра на Севиля бе наказана и с трети гол. Марсело се озова в наказателното поле на "рохибланкос", а опитът му за прехвърлящ финт срещна ръката на Хесус Навас. Главният съдия не се поколеба и посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Кристиано Роналдо. Макар и Серхио Рико да докосна топката, легендата с №7 все пак успя да направи резултата класически.

22′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!! РОНАЛДО!! 2:0!! Кристиано спази традицията си да бележи на Севиля. Това се случи в 22-ата минута, когато CR7 наказа за 26 път безпомощните севилци. Португалската звезда получи задължаващо подаване от Марко Асенсио и с елегантен удар удвои преднината на своя тим.

20′

ШАНС ЗА БЕНЗЕМА!! Карим Бензема нямаше да бъде себе си, ако не бе изпъкнал с голям пропуск в мача. В 20-ата минута френският стрелец получи отлично центриране от Асенсио, но изстрелът му с глава премина близо до лявата греда.

15′

ЛЕНГЛЕ! Севиля можеше да отговори на предизвикателството с гол в 15-ата минута. Евер Банега центрира от фаул, отбраната на "кралете" късно се сети за създаването на изкуствена засада и така френският бранител на Севилци - Ленгле бе останал на голова позиция. Кристоф обаче закъсня с няколко секунди и пропусна да накаже Кейлор Навас.

10′

Селекцията на Зинедин Зидан продължи да бъде по-активният тим, възползвайки се максимално от разпокъсаната отбрана на Севиля. В 10-ата минута Кристиано Роналдо си отвори отличен коридор за изстрел, ала мерникът му не бе достатъчно точен и топката мина на сантиметри от страничната греда.

4′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ (МАДРИД)!!! 1:0!! НАЧО! Самият мач започна със стихиен натиск на "лос меренгес", които още в 180-ата секунда създадоха реално голово положение. Пробив на Марсело завърши с подаване към Лукас Васкес, шутирал от границата на наказателното поле. Серхио Рико се намеси решително и с една ръка изби в корнер. Голямата беля за гостите обаче се случи след него, тъй като Луис Муриел изби по безумен начин и "подари" коженото кълбо на дебнещия Начо. Заместникът на Серхио Рамос се възползва от ситуацията и с лекота реализира.

3′

Минути преди началото на двубоя, Кристиано Роналдо обра аплодисментите на публиката, след като показа петата си "Златна топка" на "Сантяго Бернабеу". Португалецът получи нужната доза ръкопляскания и от своите колеги на терена, а след това позира гордо с всички спечелени от него статуетки. Разбира се, усмивката не слизаше от неговото доволно лице!

2′

Реал има категорично предимство над Севиля, когато говорим за срещите им в испанската столица. "Лос меренгес" имат 15 победи от последните 17 мача срещу севилци, като впечатляващата серия стартира от 2000 година. Головата разлика пък е впечатляващите 28:8!

2′

"Рохибланкос" са любимата жертва и на новия-стар кавалер на "Златната топка" - Кристиано Роналдо, който ги е наказвал цели 25 пъти!

2′

Севиля е в серия от три шампионатни победи, като от силата на андалусците си изпатиха Депортиво (Ла Коруня), Виляреал и Селта. Гостите ще бъдат отслабени в отбрана, тъй като срещата днес поради контузии пропускат Даниел Карисо и Нико Пареха.

1′