Отборът на Реал (Мадрид) загатна за най-добрата си форма две седмици преди голямото дерби с Барселона. Този следобед шампионите буквално се подиграха с тима на Севиля, побеждавайки "рохибланкос" с 5:0. Момчетата на Зинедин Зидан свършиха работата си още до почивката, когато вкараха и всички попадения в мрежата на Серхио Рико.

Силен мач за домакините изигра новият-стар кавалер на "Златната топка" - Кристиано Роналдо, който блесна с две попадения. По едно добавиха Тони Кроос, Начо и младият Ашраф Хакими. Разгромът можеше да бъде и по-голям, ако поредната си порция пропуски не бе направил Карим Бензема.

Реал (Мадрид) - Севиля 5:0 (Развой на срещата по минути)

Зрелище на "Бернабеу"

Преди мачовете на Атлетико (Мадрид), Валенсия и Барселона, Реал се изкачи временно на третото място с актив от 31 точки. Сега на "лос меренгес" предстои участие на Световното клубно първенство, а на 23 декември ще настъпи моментът и за голямото "Ел Класико".

Минути преди началото на двубоя, Кристиано Роналдо обра аплодисментите на публиката, след като показа петата си "Златна топка" на "Сантяго Бернабеу". Португалецът получи нужната доза ръкопляскания и от своите колеги на терена, а след това позира гордо с всички спечелени от него статуетки. Разбира се, усмивката не слизаше от неговото доволно лице!

Снимка 328160

Самият мач започна със стихиен натиск на "лос меренгес", които още в 180-ата секунда създадоха реално голово положение. Пробив на Марсело завърши с подаване към Лукас Васкес, шутирал от границата на наказателното поле. Серхио Рико се намеси решително и с една ръка изби в корнер. Голямата беля за гостите обаче се случи след него, тъй като Луис Муриел изби по безумен начин и "подари" коженото кълбо на дебнещия Начо. Заместникът на Серхио Рамос се възползва от ситуацията и с лекота реализира.

Селекцията на Зинедин Зидан продължи да бъде по-активният тим, възползвайки се максимално от разпокъсаната отбрана на Севиля. В 10-ата минута Кристиано Роналдо си отвори отличен коридор за изстрел, ала мерникът му не бе достатъчно точен и топката мина на сантиметри от страничната греда.

Севиля можеше да отговори на предизвикателството с гол в 15-ата минута. Евер Банега центрира от фаул, отбраната на "кралете" късно се сети за създаването на изкуствена засада и така френският бранител на севилци - Ленгле бе останал на голова позиция. Кристоф обаче закъсня с няколко секунди и пропусна да накаже Кейлор Навас.

Карим Бензема нямаше да бъде себе си, ако не бе изпъкнал с голям пропуск в мача. В 20-ата минута френският стрелец получи отлично центриране от Асенсио, но изстрелът му с глава премина близо до лявата греда.

Снимка 328159

Кристиано Роналдо пък спази традицията си да бележи на Севиля. Това се случи в 22-ата минута, когато CR7 наказа за 26 път безпомощните андалусци. Португалската звезда получи задължаващо подаване от Марко Асенсио и с елегантен удар удвои преднината на своя тим.

Не след дълго, отчайващата игра на Севиля бе наказана и с трети гол. Марсело се озова в наказателното поле на "рохибланкос", а опитът му за прехвърлящ финт срещна ръката на Хесус Навас. Главният съдия не се поколеба и посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Кристиано Роналдо. Макар и Серхио Рико да докосна топката, легендата с №7 все пак успя да направи резултата класически.

Наказателната акция на Реал сякаш не изглеждаше да свърши. В 38-ата минута Тони Кроос се понесе в атака и след размяната на бързи подавания с Лукас Васкес, световният шампион с Германия реши да шутира от границата на наказателното поле. Серхио Рико се оказа безпомощен и така трябваше да извади топката от собствената си врата за четвърти път през това полувреме.

До края на частта остана време и за младия Ашраф Хакими, който реализира първия си професионален гол с екипа на "кралете". Мароканецът завърши една отлична комбинация между Бензема и Роналдо. Озовал се сам срещу Рико, десният бек не се смути и майсторски покачи разгрома до 5:0.

Снимка 328164

Севиля се сети да атакува, едва когато резултатът вече беше 0:5 в техен ущърб. В 53-ата минута Хавиер Нолито пробва да провери концентрацията на Кейлор Навас, който нямаше проблем да спаси неговия посредствен удар.

Въпреки повече от комфортната преднина, Карим Бензема така и не можеше да избяга от преследващия го карък. В 65-ата минута французинът направи пореден пропуск, като този път негов удар с глава срещна страничната греда.

До края нов гол в мрежата на Севиля не падна, а Зинедин Зидан смени трима от основните си футболисти, за да съхрани силите им за предстоящото Световно клубно първенство в ОАЕ.

Снимка 328163

Следващият шампионатен двубой на Реал (Мадрид) е на 23 декември, когато е и голямото дерби с Барселона. Седмица по-рано пък Севиля домакинства на Леванте.