Реал (Мадрид) беляза с голово шоу завръщането си на митичния "Сантяго Бернабеу". "Кралете" зарадваха своите фенове с разгром срещу Селта 5:2. По този начин "лос меренгес" оглавиха временно и лидерската позиция в Ла Лига.

Съперничеството с галисийци премина през множество обрати, хеттрик на Карим Бензема и мечтан дебют за новото попълнение Едуардо Камавинга.

Осасуна - Валенсия 1:4 в мач от Ла Лига

Валенсия оглави класирането в Примера Дивисион

"Прилепите" разбиха като гост Осасуна

Началото не бе обещаващо за домакините, които инкасираха попадение още в 4-ата минута, когато Санти Мина матира Куртоа. Двадесет по-късно Бензема възстанови паритета, но полувремето все пак завърши с аванс за Селта, тъй като Франко Черви се оказа най-съобразителен при една отскочила топка.

Снимка 546211

До паузата гол на Карим Бензема беше отменен заради засада, но нищо не го спря в 47-ата, когато Мигел Гутиерес Ортега му центрира перфектна топка и той я забоде с глава в мрежата.

Пълният обрат бе факт в 54-ата минута, след като Винисиус сътвори един от марковите си пробиви, след което не остави никакъв шанс на Матиас Дитуро.

Еспаньол - Атлетико (Мадрид) 1:2 в мач от Ла Лига

Шампионите оцеляха в каталунската столица след много драма и победен гол в 99-ата минута

Еспаньол и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:2

Оттук насетне за "кралете" стана лесно и те подчиниха Селта с нови две попадения. Първото от тях беше повече от специално. Дебютантът Едуардо Камавинга се разписа само няколко минути след появата си в игра. Френският талант беше на точното място, за да овладее отбитата топка и запрати неспасяемо в близост до дясната греда.

В 87-ата Карим Бензема съумя да оформи своя хеттрик, след като бе точен от дузпа, отсъдена заради нарушение на Денис Суарес.

Снимка 546213

В следващия кръг Реал играе с втория Валенсия, докато Селта ще търси победа срещу Кадис.

Нов шок за Барселона - Брeйтуeйт извън терените за 4 месеца?

Датчанинът се контузи в стремежа си да бъде готов за мача с Байерн

РЕАЛ (МАДРИД) - СЕЛТА 5:2

0:1 Мина (4"), 1:1 Бензема (24"), 1:2 Черви (31"), 2:2 Бензема (46"), 3:2 Винисиус (54"), 4:2 Камавинга (72"), 5:2 Бензема -дузпа (87")