Отборът на Валенсия продължава с изключително силния старт на сезон 2021/22 в Ла Лига. След няколко поредни години на неудачи, към този момент "прилепите" се представят повече от прилично под ръководството на Пако Бордалас, след като регистрираха третата си победа от четири мача.

На негостоприемния "Ел Садар", "лос че" надвиха домакините от Осасуна с 4:1. Въпреки разгрома, началото за валенсианци бе по-скромно. Дарко Брашанац подаде точно за Мокайола и той даде ранен аванс за Осасуна.

Еспаньол - Атлетико (Мадрид) 1:2 в мач от Ла Лига

Шампионите оцеляха в каталунската столица след много драма и победен гол в 99-ата минута

Еспаньол и Атлетико (Мадрид) завършиха 1:2

До почивката гостите стабилизираха своето представяне и Макси Гомес изравни за 1:1. Валенсия нанесе съкрушителния си удар малко след паузата, когато за 10 минути паднаха две попадения във вратата на Ерера. Първо той бе поразен от своя съотборник Ернандес, а малко по-късно Гонзало Гедеш покачи до 1:3 след асистенция на Васс.

Снимка 546163

Източник: EPA/БГНЕС

До края остана време и за парагвайския бранител Омар Алдерете, който се оказа най-съобразителен при корнер в полето на Осасуна и с глава оформи крайното 1:4.

В следващия кръг Валенсия домакинства на Реал (Мадрид). Деветият Осасуна има гостуване на регионалния съперник Алавес.

Хавиер Пасторе стигна до испански слабак

Халфът подписа с Елче

ОСАСУНА - ВАЛЕНСИЯ 1:4

1:0 Монкайола (8"), 1:1 Гомес (26"), 1:2 Ернандес -автогол (50"), 1:3 Гедеш (55"), 1:4 Алдерете (73")