Отборите на Еспаньол и Атлетико (Мадрид) сътвориха истинска драма в ранния мач от неделната програма на Ла Лига. "Рохибланкос" срещнаха прекалено много трудности в каталунската столица и взеха три точки от завърналите се през този сезон в елита "папагалчета" след обрат (1:2).

Това е трета победа за селекцията на Чоло Симеоне, която преди паузата за национални отбори направи драматично 2:2 с Виляреал.

Реал (Мадрид) се завръща на "Сантиаго Бернабеу"

Радостна вест за "кралете"

Двубоят днес беляза и повторния дебют за клуба на Антоан Гризман, стартирал в атака заедно с Луис Суарес.

Снимка 546142

Източник: EPA/БГНЕС

Срещата започна с размяна на опасни положения пред двете врати. Домакините бяха отчаяни от добрите намеси на Ян Облак след удари на Ембарба. Антоан Гризман пък шутира в близост до лявата греда на "синьо-белите".

Пети минути преди паузата резултатът бе открит от юношата на Реал (Мадрид) - Раул де Томас. РДТ бе най-съобразителен при корнер и с глава покори "дюшекчиите".

В 53-ата, на първо четене, паритетът бе възстановен след гол на Тома Лемар. Ситуацията се прегледа с ВАР и стана ясно, че по време на атаката е имало засада.

Снимка 546141

11 минути преди края, Атлети положи основите на своя триумф с изравнително попадение. Яни Караско напомни за най-добрите си години с изключителен пробив, който не остави шанс за реакция на ветерана Диего Лопес.

В 90-ата минута реферът Мунуреа вбеси домакините с даването на 10 минути продължение. В деветата от него Тома Лемар донесе изстрадания успех за "рохибланкос". Отново голяма част от работата свърши Караско, който пак проби измежду отбраната на Еспаньол, за да продължи към френския национал. Той пък подлуди гостуващите фенове с перфектен изстрел в десния ъгъл на каталунците.

Райо Валекано официално представи Фалкао

Договорът на нападателя е до края на сезона

В следващия кръг първият Атлети приема Атлетики (Билбао), докато 13-ият Еспаньол гостува на Бетис.

ЕСПАНЬОЛ - АТЛЕТИКО (МАДРИД) 1:2

1:0 Раул де Томас (40"), 1:1 Караско (79"), 1:2 Лемар (90+9')