Турнир: Купа на Краля Стадион: Зрители: 65789

Реал (Мадрид) с изненадващо поражение от Селта за Купата на Краля

Джон Гуидети влиза в игра за гостите. Напуска Даниел Ваас.

85′

Смяна в състава на Селта. Систо се появява на терена.

82′

БЕНЗЕМА! Реал можеше да подобри леко положението си в 82-ата минута, но с разочароващ пропуск блесна Карим Бензема. Френският стрелец спря една отбита топка на 8 метра от вратата на Селта, но ударът му незнайно как мина над горната греда на гостите.

79′

Карим Бензема заменя посредствения Данило.

69′

ГОООЛ ЗА СЕЛТА!! 1:2 ! ДЖОНИ КАСТРО!! Радостта на "кралете" обаче продължи не повече от 30 секунди. Играч на домакините загуби коженото кълбо в центъра, което спомогна за светкавична контра на Селта. Яго Аспас изведе сам срещу вратаря Джони Кастро, който запази самообладание и сам срещу Касия вкара втори гол в мрежата на лидера в Ла Лига.

68′

ГОООЛ ЗА РЕАЛ! 1:1 ! МАРСЕЛО! Отговорът на "кралете" беше повече от красноречив и равенството бе възстановено още в следващата атака. Грешката си изкупи бранителят Марсело, който реализира гол-шедьовър. Бразилецът засече от въздуха една изчистена топка от Уго Майо и със зверско воле без малко не проби дупка в ръцете на невярващия вратар Серхио Алварес.

64′

ГОООЛ ЗА СЕЛТА!!0:1!! ЯГО АСПАС!! Изненадата в този двубой настъпи в 64-ата минута, когато наглед спокойният мач за Реал доби черни краски за "лос меренгес". Отбраната на домакините проспа един пробив на Тео Бонгонда, който центрира към непокрития на далечна греда Ваас. В опит да спре подаването към него, Марсело изчисти неразумно и така топката попадна в краката на непокрития Аспас. От подобна позиция бившият нападател на Ливърпул беше безпощаден и с удар в средата на вратата даде предимство на галисийци.

57′

МОРАТА! Пет минути след появата си в игра, Алваро Мората можеше да ощастливи всички обичащи Реал. Таранът навлезе с топка в крака в наказателното поле на Селта, но изстрелът му премина над горната греда на галисийците.

52′

Наглед принудителна смяна в лагера на Реал (Мадрид). Асенсио получи травма на ръката и бе заменен от Алваро Мората.

49′

Удар от сериозно разстояние на Кристиано Роналдо, който не сюрпризира Алварес и бе спасен без никаква трудност.

Снимка 273816

Източник: realmadrid.com

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Жълт картон за Ернандес, който влезе много грубо в краката на Серхио Рамос.

42′

Първи жълт картон и за Селта. Марсело Диаз удари без топка Тони Кроос и логично бе декориран от съдията.

Снимка 273814

39′

Кристиано Роналдо опита да си изпроси дузпа в 39-ата минута, след като театрално падна при леко съприкосновение с бранител на Селта. Въпреки протестите на "кралете", съдията Фернандес не се подаде на напрежението и подмина ситуацията с мълчание.

37′

РОНАЛДО! "Белия балет" стигна до попадение след 37 минути игра. Точният изстрел на Кристиано Роналдо обаче правилно беше отменен, тъй като носителят на "Златната топка" беше в положение на засада при подаването на Лука Модрич.

30′

КРООС! Не веднъж Тони Кроос е огорчавал вратарите с изстрел от средна дистанция. Този път обаче опитът му не сполучи, след като Алварес бе покрил ъгъла си и спаси с вещина.

25′

Кой друг, ако не Рамос!? Култовият бранител на Реал (Мадрид) отново се бе изнесъл дълбоко в половината на съперника и дори успя да нанесе застрашителен изстрел с глава. За щастие на галисийците, неговата сила беше сериозно отслабена, тъй като топката срещна тялото на Кабрал и чак тогава попадна в ръцете на Алварес.

15′

Роналдо изненада всички, след като предпочете да центрира, вместо да отправи директен изстрел при един пряк свободен удар. За негово съжаление дългият му пас не успя да намери пласиралия се до страничната греда - Серхио Рамос.

8′

Селта също показа зъби - Даниел Ваас напредна по крилото и опита прострелен пас, който в крайна сметка бе пресечен от стража на Реал - Кико Касия. Секунди по-късно късмета си с шут от далеч пробва Бонгонда. Мерникът му обаче бе безкрайно неточен.

5′

Реферът Давид Фернандес вбеси трибуните на "Бернабеу" още с първото си по-спорно отсъждане. Още в 5-ата минута той показа жълт картон на Серхио Рамос, който влезе твърдо в краката на съперниковия нападател - Яго Аспас.

3′

Очаквано "кралете" стартираха турнирния сблъсък на високи обороти. Първата добра възможност пред Реал се откри в 3-ата минута, когато Лукас Васкес се добра до топката на границата на наказателното поле и моментално отправи изстрел. Коженото кълбо рикошира в крака на Факундо Ронкаля, но това в крайна сметка не притесни стража Алварес.

Снимка 273812

1′