Реал (Мадрид) допусна грешна стъпка в мач от 18-ия кръг на Ла Лига.

"Белия балет" направи 0:0 като гост на Осасуна. По този начин, "кралете" станаха втори с 37 точки. Осасуна пък е в дъното на класирането, заемайки предпоследното 19 място, с 15 пункта.

Срещата започна с натиск на "белия балет". В 30-ата минута, Аридане се извиси високо след ъглов удар, за да насочи към вратата, но ударът му бе блокиран.

Отложиха Атлетико (Мадрид) - Атлетик (Билбао) заради лошото време в Испания

Още няколко двубоя са под въпрос

През втората част, тимът на Зинедин Зидан опита да намери пътя към домакинската врата, но неуспешно. Марко Асенсио получи пас по трева на границата на наказателното поле и шутира към левия ъгъл. Серхио Ерера обаче извади добър рефлекс, за да блокира опита.

Барселона смаза Гранада и зае третото място

Каталунците се наложиха с 4:0

В 61-ата минута, попадение на Карим Бензема не беше зачетено заради засада. Минута преди края на редовното време, още един гол на Реал бе отменен заради засада, този път на Тони Кроос.

Така Реал не успя да вкара редовно попадение и заслужено си тръгна само с точка от Осасуна. В следващия мач, "кралете" са домакини на Атлетик Билабо.