Барселона записа убедителна победа в мач от 18-ия кръг на Ла Лига. Каталунците се наложиха с 4:0 като гост на Гранада.

По този начин тимът на Роналд Куман зае 3-ото място с 34 точки. Гранада пък е на 7-ата позиция с 24 точки.

Барса влезе в победна серия след като в последните три мача записа три победи. В днешната среща на "НуевоЕстадио де лос Карменос", каталунците бяха пълен господар.

Домакините започнаха с отлична възможност. Във 2-ата минута, Антонио Пуертас от границата на наказателното поле стреля опасно, но Марк-Андре тер Щеген се отчете с добро спасяване.

В 12-ата минута Антоан Гризман вкара попадение, но след намесата на ВАР то не беше зачетено заради засада.

Секунди по-късно французинът успя да реализира. Гризман овладя отбита топка в наказателното поле и я изстреля във вътрешната страна на дясната греда, правейки резултата 0:1.

Снимка 513082

В 35-ата минута, Лионел Меси удвои резултата, след като достигна до пас и изстреля перфектен удар от границата на наказателното поле в горния ляв ъгъл зад вратаря.

Три минути преди края на първата част, аржентинската супер звезда вкара още едно попадение. Меси изпълни ниско пряк свободен удар, за да мине топката под стената и да се озове в долния ляв ъгъл на вратата за 0:3.

Куман: Играчите, които не искам в Барселона, вече го знаят

"Може и да загубим още мачове, но не бива да позволяваме да губим точки"

В 63-ата минута, Антоан Гризман отбеляза с брилянтен удар в долния ляв ъгъл, след като беше изведен в наказателното поле от превъзходен прехвърлящ пас на Осман Дембеле, правейки 0:4.

В следващия мач Барселона гостува на Реал (Сосиедад) на 13 януари.