Отборът на Реал (Мадрид) сдаде второто място в класирането на Примера дивисион след равенството 1:1 като гост на Хетафе.

По-рано през деня Валенсия победи убедително Еспаньол с 4:0 и така измести "белия балет" от втората позиция, с две точки повече от мадридчани.

Жулио Баптища откри за символичните гости в 61-ата минута след спорен гол.

Домакините с право претендираха, че точно преди да отбележи попадението, бразилският нападател на Реал си е подкарал топката с ръка.

Хетафе стигнаха до хикса седем минути преди края чрез бранителя Мануел Тена, който изпревари излезлия неразчетено Икер Касияс при центриране от свободен удар в наказателното поле.

Отново Баптища можеше да донесе победата за "белия балет", но негов удар в 93-ата минута срещна левия страничен стълб на вратата на Хетафе.

Равенството остави тима от мадридското предградие на 9-ото място с 47 точки, като отборът все още има шансове за класиране в зона "УЕФА".