Отборът на Реал (Мадрид) загря по възможно най-добрия начин за предстоящата битка с Ювентус в Шампионската лига. Селекцията на Зинедин Зидан спечели гостуването си на Лас Палмас в испанското първенство. Триумфът с 3:0 бе постигнат и без участието на големия им лидер Кристиано Роналдо, който получи почивка.

По този начин първенците на страната събраха актив от 63 точки, който ги доближи на само пункт от втория във временното класиране Атлетико (Мадрид).

Снимка 348491

Източник: EPA/БГНЕС

Мечтата на Лас Палмас да запази мястото си в елита се изпарява с всеки следващ мач, тъй като спасителната 17-а позиция е на цели 7 точки разстояние.

Двубоят започна перфектно за "кралете", които поведоха още в 3-ата минута след гол на Гарет Бейл. Миг по-късно обаче стана ясно, че уелсецът ще бъде лишен от своята радост заради положение на засада.

Реал (Мадрид) може да продаде Иско Аларкон през лятото

Реал продава Иско през лятото?

Клубът няма как да спре състезателя, ако той поиска да напусне

Все пак доброто му настроение не бе дълго подтискано. В 26-ата минута звездата получи прекрасен пас от Лука Модрич. Навлезе мощно от крилото към средата на терена и с мощен шут не остави никакъв шанс на Чичизола.

В 39-ата минута главният съдия в срещата даде доста спорна дузпа за гостите, след като Джонатан Кайери препъна Лукас Васкес в наказателното поле на Лас Палмас. С отговорната задача се зае Карим Бензема, който отбеляза един от малкото си голове през тази кампания.

Наказателен удар за Реал имаше и малко след паузата, когато Гарет Бейл бе посечен в опит да шутира. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и така доведе нещата до класическото 0:3.