Реал (Мадрид) записа важна победа по пътя към титлата.

"Белия балет" се наложи с 2:0 над Хетафе в мач от 31-ия кръг на Ла Лига, игран на "Сантяго Бернабеу".

Тимът на Карло Анчелоти не срещна особени затруднения към трите точки и заслужено се поздрави с успеха. След този мач, Реал е убедителен лидер със 72 точки, а вторият Севиля е с 12 пункта по-малко.

Виляреал и Атлетик Билбао направиха 1:1 в Ла Лига

Виляреал и Атлетик Билбао не успяха да се победят

Само 1 точка продължава да дели двата тима

Първото попадение падна в 38-ата минута. Тогава Винисиус Жуниор намери с чудесно центриране Каземиро, който отбеляза с премерен удар с глава в опразнената врата.

Реал продължи да доминира и логичното се случи в 68-ата минута. Тогава Родриго пусна към Лукас Васкес, който матира стража на гостите за 2:0.

Във вторник Реал посреща Челси в реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига след като в първия мач се наложи с 3:1.