Виляреал и Атлетик Билбао не се победиха в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Срещата завърши 1:1.

Само 1 точка продължава да дели двата тима във временното класиране, като Виляреал е седми с 45, а Атлетик Билбао е осми с 44 точки в актива си. След успеха над Байерн в Шампионската лига през седмицата футболистите на Виляреал стигнаха само до точката при домакинството си на състава от Билбао.

Майорка победи Атлетико (Мадрид) с 1:0 в Ла Лига

Борещ се за оцеляване удари Атлетико (Мадрид)

Домакините се наложиха след дузпа

Раул Гарсия даде аванс на гостите в 43-ата минута на двубоя, реализирайки за 1:0 от близко разстояние.

Домакините изравниха в 60-ата минута чрез Алфонсо Педраса. 26-годишният полузащитник прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата на Атлетик Билбао.

В следващия си мач Виляреал гостува в Германия на Байерн на 12 април в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига.