Шампионите на Испания от Реал (Мадрид) продължават с перфектния старт на сезона си в Ла Лига. Селекцията на Карло Анчелоти наниза пета поредна победа, стигайки до обрат от 0:1 до 4:1 срещу Майорка. "Лос Меренгес" се развихриха в атака дори и при липсата на своя лидер и основен реализатор Карим Бензема.

По този начин столичани изместиха от върха Барселона, който вчера беше безпощаден при визитата си на Кадис с 4:0.

Райо Валекано - Валенсия 2:1 в Ла Лига

Трета загуба за Валенсия на Гатузо в Ла Лига

"Прилепите" допуснаха поражение при гостуването си на Райо Валекано

Както вече е традиция, Реал направи мача си малко по-интересно, оставайки в ролята на догонващ в 35-ата минута. Тогава косовският стрелец Ведат Мурики имаше възможността да празнува попадение на митичния "Бернабеу".

В добавеното време на първата част Феде Валверде възстанови паритета с фамозен гол, който обърка сериозно плановете на островитяните.

Снимка 587108

Източник: EPA/БГНЕС

След паузата Реал вдигна оборотите, а над всички беше бразилското дуо Винисиус и Родриго, като и двамата се разписаха по веднъж, за да подсигурят трите точки за "кралете". В даденото от съдията продължение времето стигна и за дебютен гол на Антонио Рюдигер. Германецът се пласира добре на далечна греда при центриране и от въздуха оформи крайното 4:1.

В следващия кръг на Реал (Мадрид) предстои градско дерби с Атлетико. Майорка приема у дома новаците от Алмерия.