Макар и да получава похвали за представянето на Валенсия, Дженаро Гатузо трябваше да преглътне трета загуба на "прилепите" от началото на сезона в Ла Лига. Нещо доста опасно с оглед честотата, с която азиатският собственик на валенсианци сменя своите треньори...

Този следобед "лос че" бяха надиграни при гостуването си на Райо Валекано с 2:1. В двубоя участие не можа да вземе новото звездно попълнение Единсон Кавани.

Пеп Гуардиола с молба към шефовете на Севиля: Не уволнявайте Лопетеги!

"Отборът ви ще се измъкне от трудната ситуация"

Двубоят стартира отлично за Райо, който поведе още в петата минута. Капитанът Оскар Трехо центрира остро от фаул, а на пътя на топката застана Иси Паласон, който я запрати в мрежата на Мамардашвили. Веднага след паузата автогол на Нико пък удвои преднината за домакините, която се оказа и непреодолима за Валенсия до последния съдийски сигнал.

Все пак "прилепите" стигнаха до почетен гол, който беше дело на централния бранител Муктар Диакаби в третата минута от добавеното време.

Във временното класиране Райо Валекано е на десетото място със седем точки. Валенсия пък е на позиция №12 със седем пункта.