90′
Турнир: Купа на Краля Стадион: Зрители: 80023
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Барселона се класира на финал за Купата на Краля, след като отстрани Реал (Мадрид)

Барса отново се забавлява на "Бернабеу" - 3:0 срещу Реал (Мадрид) и място на финал за Купата на Краля!

Луис Суарес се превърна в големия герой за каталунците

86′

Последна смяна в мача. Артур Мело ще замени Серхио Бускетс.

83′
Снимка 409450

82′

Големият грешник за Реал тази вечер - Винисиус бива заменен от Марко Асенсио.

81′

Официално предупеждение за Нелсон Семедо.

79′

Героят на вечерта - Луис Суарес пък отстъпва мястото си на Артуро Видал.

76′

В Барса вече започват да съхраняват силите на своите основни играчи. Първият, който напуска е Дембеле. Влиза Филипе Коутиньо.

75′

Грешникът Каземиро е изваден от игра. На негово място се появява младият Федерико Валверде.

73′

Жълт картон за направилия дузпата Каземиро.

72′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 0:3!! СУАРЕС-ДУЗПА! Оттук насетне "блаугранас" бяха като акули, надушили своята плячка. Не след дълго, резултатът на "Бернабеу" вече беше 0:3. Каземиро нямаше как да спре пореден пробив на Суарес и просто го фаулира в собственото си поле. Това бе видяно добре от главния съдия, който моментално посочи "бялата точка". С отговорната задача се нагърби потърпевшият, който вкара чрез емблематичния стил "Паненка".

Снимка 409454

68′

ГОООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 0:2!! ВАРАН - АВТОГОЛ! "Кралете" бяха тотално сломени в 68-ата минута! Барселона дочака своя миг и удари своя опонент на контраатака. Усман Дембеле отново беше в епицентъра на събитията, след като пусна нов прострелен пас за Луис Суарес. В стремежа си да възпре коженото кълбо да стигне до уругваеца, Рафа Варан злощастно я прати в своята собствена мрежа. При множеството повторения така и не се разбра, който точно добутва топката във вратата, Луисито или световния шампион, но в крайна сметка лошата слава остана за бранителя с №5.

Снимка 409453

67′

ВИНИСИУС! И докато Барса вкара още с първия си удар, Винисиус не можа да отбележи и от седмия си опит! Бразилецът пак направи всичко като по учебник, но прекрасното му финтиране на четирима съперника, приключи с изстрел встрани от така жадуваната мрежа.

Снимка 409452

65′

Жълт картон за Серхио Бускетс от Барселона.

62′

РЕГУЛИОН!! Равенството можеше да бъде факт в 62-ата минута, но може би със спасяването на сезона изуми Тер Стеген. Вратарят на Барса отчая с намесата си Серхио Регулион, който вече виждаше как перфектно отправения му изстрел с глава влиза в мрежата. Последната дума обаче беше на германския национал.

60′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА!! Играчите на Реал (Мадрид) отново поискаха дузпа в 60-ата минута. Лукас Васкес разпери ръце при ситуация, в която бе приклещен между Ленгле и Пике. Реферът Санчес обаче и тук остана безмълвен, както си замълча и при едно падане на Иван Ракитич в полето на "кралете" няколко мига по-рано.

Снимка 409439

57′

Първо официално предупреждение в този мач. Получава го Лукас Васкес.

50′

ГООООЛ ЗА БАРСЕЛОНА!! 0:1!! СУАРЕС! Втората част започна по мечтан начин за гостите от Каталуния. Хората на Ернесто Валверде отбелязаха попадение още с първия си точен изстрел към вратата. В 50-ата минута всичко започна от една добра комбинация по фланга между Алба и Дембеле. Френският национал напредна скоростно, след което върна леко назад за връхлитащия в полето на Реал Луис Суарес. Уругвайският №9 демонстрира своята огромна класа, като без излишно бавене, директно насочи към незащитения от Кейлор Навас ъгъл.

Снимка 409442

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 409438

45′

ПОЧИВКА!

38′

И ПАК ВИНИСИУС! Мъките на Жуниор пред гола продължиха само 120 секунди по-късно. Младият Серхио Регулион напредна мощно по фланга и пласира отличен пас за непокрития в полето на Барса - Винисиус. Латиноамериканецът обаче пак не успя, пращайки своя удар високо над горната греда.

36′

НОВ ШАНС ЗА РЕАЛ!! Селекцията на Сантиаго Солари имаше страхотна възможност да поведе в 36-ата минута. Жерар Пике изгуби контрол над кълбото в центъра на терена, като това даде начало на светкавична контра за "кралете", извела бързия Винисиус сам срещу вратаря. Бразилската звезда обаче демонстрира своята най-голяма слабост - пропуските. Той се забави ненужно и стигна само до шут в тялото на Ленгле. Отбитата топка пък попадна в Карим Бензема, който от своя страна също не отбеляза, бидейки отчаян от страхотната изява на Тер Стеген.

Снимка 409437

34′

Футболистите на Барселона определено търсят изненадата с включването на Сержи Роберто дълбоко в половината на съперника. В 34-ата минута играчът с №20 без малко не бе изведен зад гърба на отбраната на Реал, но в крайна сметка първи до топката стигна Кейлор Навас.

30′

Прострелно подаване в наказателното поле на Реал (Мадрид). Топката не бе пресечена и от Кейлор Навас. В крайна сметка обаче никой от гостите не успя да сътвори нещо по-значимо.

23′

ВИНИСИУС! Офанзивният устрем в редиците на "лос меренгес" продължи и в 23-ата минута. Карим Бензема отправи среден на височина пас в малкото вратарско поле. Клеман Ленгле сюрпризира неприятно себе си и своите съотборници, след като не успя да изчисти. Всичко това отвори страхотен шанс за Винисиус, който опита да насочи към мрежата, но с решителна намеса блесна стражът Тер Стеген. Миг по-късно шанс за добавка получи Лукас, който обаче тотално разочарова със своята неориентираност.

Снимка 409430

19′

ШАНС! Бразилският талант на домакините продължи да тормози отбраната на Барса. В 19-ата минута на Винисиус се отвори шанс да шутира от границата на наказателното поле, но коженото кълбо премина малко над горната греда.

13′

СПОРНО! Публиката на мадридския стадион опита да повлияе на главния съдия в 13-ата минута, когато Винисиус падна в наказателното поле с надеждата да получи дузпа. Реферът Санчес обаче прецени, че няма достатъчно доказателства, за да отсъди наказателен удар в полза на "кралете".

Снимка 409428

5′

Наченки за първа по-интересна ситуация в мача имаше след само 5 минути на "Бернабеу". Луис Суарес опита да влезе в ролята на асистент и пробва успореден пас, малко пред голлинията, за Роберто. Навас се намеси решително и изчисти топката в корнер.

3′

Спокойно начало на класиката в испанския футбол. Играта се води предимно в центъра на терена. Интересни ситуации пред една от двете врати все още няма.

Снимка 409429

1′