Реал Мадрид разгроми Осасуна с 4:0 у дома в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион. По този начин „кралете" се доближиха на три точки зад лидера Атлетико и е с точка пред третия Барселона.

Кристиано Роналдо отново направи страхотен мач за своя тим и изведе столичани напред още в 6-ата минута. Португалецът получи една топка в безобидна позиция, напредна с нея и със страхотен шут не остави шансове на вратаря Андрес.

До края на полувремето шансове за нов гол имаха отново Роналдо, Марсело и Рамос, но той така и не падна. За сметка на това, Реал усвои малко след почивката.

Кристиано отново блесна с попадения, подобно на предишното , но дори още по-красиво.Оттук нататък въпросът бе само с колко гола ще спечели Реал, а домакините не мислеха да спират до два.

В 60-ата мин. Серхио Рамос надскочи отбраната на Осасуна с и глава наниза заслужен гол за 3:0 след центриране на Ди Мария.

Всичко свърши в 83-ата минута. Иско бе оставен неохраняван, за да пусне извеждащ пас към Карвахал, който с глава прехвърли излезлия да го посрещне Андрес за крайното 4:0.

Реал Мадрид - Осасуна 4:0

1:0 Роналдо (6')
2:0 Роналдо (52')
3:0 Рамос (60')
4:0 Карвахал (84')

Реал: Диего Лопес, Начо, Варан, Рамос, Марсело, Ияраменди, Иско, Модрич (67 Чаби Алонсо), Ди Мария (74 Карвахал), Роналдо (62 Касемиро), Мората

Осасуна: Фернандес, Ориол , Фланьо, Арибас, Дамиа, Лое (58 Ойер), Пунял, Арментерос (77 Лобато), Де лас Куевас, Сехудо, Риера (63 Акуня)