Райо Валекано се наложи над Алмерия с 2:0 в мач от 20-ия кръг на Лига. Двете попадения паднаха през второто полувреме, като и двата отбора започнаха агресивно двубоя.

Родриго Ели си отбеляза автогол в 54-та минута. В 63-та минута Алваро Гарсия реализира, оформяйки крайното 2:0. Това е втора поредна победа за днешните домакини, които в предишния кръг постигнаха минимален успех над Виляреал.

След 20 изиграни кръга в Ла Лига Райо Валекано е на  пето място в таблицата 32 точки, а на четвъртата позиция е Атлетико (Мадрид) с три по-малко.

Бензема и Куртоа останаха извън състава на Реал (Мадрид) за Световното клубно първенство