Отборите на Райо Валекано и Бетис не се победиха и завършиха 1:1 на стадион "Вайекас" в Мадрид.

Двубоят от 20-тия кръг на Ла Лига предложи доста емоции на зрителите. Още в 33-а минута гостите от Бетис останаха с човек по-малко. Реферът Алехандро Руис бе извикан да преразгледа опасно влизане на Алекс Морено и решението му бе категорично - червен картон за левия защитник.

Въпреки това, в края на първата част, Бетис успя да излезе напред в резултата. Серхио Каналес получи топката в наказателното поле и отблизо не остави шансове на безпомощния вратар.

През второто полувреме "пчеличките" натикаха своите гости в наказателното поле и това даде резултат в 70-а минута, когато Иван Балиу се разписа с хубав шут в горния десен ъгъл на вратата. Силите на домакините не стигнаха за нищо повече и така двата тима поделиха точките.

Бетис продължава да заема 3-то място в класирането със своите 34 точки, а Райо е 7-ми с 31.

Реал (Мадрид) победи Валенсия с 4:1 в Ла Лига

Бензема и Винисиус скриха топката на Валенсия, Реал се откъсва недостижимо в Ла Лига