Реал (Мадрид) разби Валенсия с 4:1 у дома в мач от 20-тия кръг на Ла Лига. Двубоят се превърна в шоу на Карим Бензема и Винисиус Жуниор, които отбелязаха по две попадения.

Гостите стояха добре на терена до 43-ата минута, когато Карим Бензема откри резултата от дузпа. Французинът стана четвъртият играч в историята на Реал с 300 гола в официални мачове за клуба след Алфредо ди Стефано(308), Раул(323) и Кристиано Роналдо(450).

Снимка 559529

Винисиус се разписа на два пъти през второто полувреме(52', 61'). Валенсия успя да намали резултата четвърт час пред края. Гостите получиха дузпа, която Тибо Куртоа спаси, но топката се върна в Гонсало Гевеш и той с глава я прати в мрежата. Малко преди края Бензема стигна до второто си попадение в мача и по този начин оформи крайното 4:1.

Снимка 559530

С успеха "кралете" увеличиха преднината си на върха на 8 точки пред втория Севиля. Андалусийци обаче са изиграли два мача по-малко. Валенсия записа втора поредна загуба в първенството, намира се на осмо място и започва да изостава в битката за местата, даващи право на участие в евротурнирите.