Еспаньол допусна равенство 2:2 у дома срещу аутсайдера Елче в среща от 11-ия кръг на Примера дивисион.

Люка Бойе подаде за Пере Мила, който се разписа с глава в 11-ата минута, но само 13 минути след това Хави Пуадо финтира защитата на гостите и с точния си удар изравни резултата.

В 67-ата минута каталунците временно стигнаха до обрат, след като мартин Брейтуейт се разписа след подаване на Оскар Хил.

Удинезе със загуба от Торино

Паднаха с 1:2

Осем минути преди изтичане на редовното време Гонсало Верду изравни резултата, а дълбоко в допълнителните минути шут на Нико Мохамед от домакините се отби в гредата.

Елче няма нито една победа и остава на 20-та позиция в класирането със само 4 точки, докато "синьо-белите" са на 13-та позиция с 10 точки.

По-късно днес Бетис приема Атлетико (Мадрид), а Барселона е домакин на Атлетик Билбао.